Мешканці Західної Європи недооцінюють людей, які живуть на Західній Україні, і їхню роль в європейській історії. Таку думку висловив 11 березня під час інавгурації Європейського Дому Зустрічей, яка відбулася у львівському «Євроготелі», генеральний консул Польщі у Львові Гжегож Опалінський.
«Люди, які жили на цих територіях, завжди мали необхідність боротьби за своє життя. Можна сказати, що, як тільки починала зеленіти трава, кожної весни тут відбувалися війни з татарами, турками, монголами – і люди, які жили на цій землі, змушені були щоразу докладати зусиль для того, щоб дожити до наступної весни», - зазначив Опалінський у своєму вітальному виступі.
«Люди з Західної Європи недооцінюють внесок в розвиток Західної Європи з боку людей, які завжди тут мешкали. Саме ті люди, що мешкали тут, захищали всю Європу перед війнами, які кожного разу надходили зі Сходу, завдяки чому Західна Європа могла мирно і стабільно розвиватися», - додав він.
Також польський дипломат вказав на важливість співпраці між Польщею та Україною, нагадавши, що свого часу порозуміння, якого змогли досягнути Петлюра та Пілсудський, дозволили зупинити рух червоноармійців на Захід. «Інакше вони, мабуть, дійшли би аж до Лісабону», - припустив Опалінський.
Відтак, Гжегож Опалінський висловив переконання, що з незгоди між Польщею та Україною можуть користати лише інші держави, і зазначив, що рука, яка пише антиукраїнські гасла у Перемишлі та антипольські гасла у Львові – це, мабуть, одна і та ж сама рука.
Окрім того, польський генконсул нагадав, що Львів завжди був містом толерантності, і тут народжувалися люди, які згодом ставали «громадянами світу». Львів’яни, за його словами, завжди були дуже багатими в культурному плані.
Як інформував ZAXID.NET , 11 березня у Львові відбулася інавгурація Європейського Дому Зустрічей . В межах цієї ініціативи передбачається, зокрема, організація «Школи лідерів громадського життя» і обладнання однієї з львівських лікарень технікою, що дозволить на ранньому етапі виявляти вади слуху у дітей.