Євросоюз передав Україні установку для спалювання відходів у Чорнобильській зоні

13:23, 30 жовтня 2015

Представництво Європейського Союзу передало Україні установку для спалювання відходів у Чорнобильській зоні відчуження, застосування якої має сприяти запобіганню лісових пожеж і зменшити ризик радіаційного забруднення повітря.

Про це повідомив в.о. голови Державного агентства з управління зоною відчуження Віталій Петрук під час офіційної передачі печі, пишуть Українські новини.

«Установка проводилася за фінансової підтримки Європейської комісії та є важливим кроком спільних зусиль ЄС і України з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», - сказав Петрук.

За його словами, установка також є реалізацією енергозберігальних технологій, оскільки отримана під час спалювання деревини теплова енергія буде використовуватися для живлення наявних систем теплопостачання Чорнобиля, де проживає вахтовий персонал.

Не пропустіть найважливіше Додайте ZAXID.NET у вибрані в Google Додати

Вартість установки становить 1,25 млн євро.

Піч було передано в рамках рамках виконання «Програми охорони здоров'я та екології навколо Чорнобильської зони відчуження», загальний бюджет якої становить 4,9 млн євро. Ця програма реалізується за підтримки Європейського парламенту з 2011 року.

Нагадаємо, що на початку серпня під Чорнобилем виникла пожежа, яку не могли приборкати майже два тижні.