Євросоюз почав боротьбу з отриманням громадянства в обмін на інвестиції

7 серпня

У Європейській комісії планують підготувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами Євросоюзу на тлі великої кількості паспортів і дозволів на проживання, виданих виключно на підставі інвестованих грошей, заявила єврокомісарка з питань правосуддя, захисту прав споживачів та гендерної рівності Вера Юрова.

«Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими “золотими паспортами” із великим занепокоєнням», – сказала Юрова у вівторок, 7 серпня,, яку процитувала «Німецька хвиля». За словами єврокомісарки, ЄС восени підготує нові норми щодо надання громадянства країнами-членами.

Юрова наголосила, що за останні роки зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості. У цьому контексті згадуються такі країни, як Кіпр, Мальта і Греція, які у великій кількості видають довгострокові дозволи на проживання (так звані «золоті візи») або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік Радянського Союзу.

«Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші [в ЄС]», – заявила Юрова.

До слова, починаючи з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро в нерухомість, або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів чи постійно проживати на острові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Український «вуличний футбол» і його наслідки для дидактики та науки
Головні новини Львова за 20 листопада
РАГУlive. Випуск за 20 листопада
«Львівлелектротранс» планує змінити шість трамвайних маршрутів
ЄБРР припинив кредитувати проекти з сонячної енергетики в Україні
Приїжджі праворадикали в масках влаштували вуличну акцію біля львівської мерії
Ryanair відкрив п’ять нових маршрутів з Києва за ціною від 5 євро
«Чорна п'ятниця» у Львові: де шукати знижки
«Опозиційний блок» виключив зі своєї фракції Юрія Бойка і Сергія Льовочкіна
«Авто Євро Сила» заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині