Євросоюз почав боротьбу з отриманням громадянства в обмін на інвестиції

7 серпня

У Європейській комісії планують підготувати нові норми щодо надання громадянства країнами-членами Євросоюзу на тлі великої кількості паспортів і дозволів на проживання, виданих виключно на підставі інвестованих грошей, заявила єврокомісарка з питань правосуддя, захисту прав споживачів та гендерної рівності Вера Юрова.

«Єврокомісія стежить за розвитком ситуації із так званими “золотими паспортами” із великим занепокоєнням», – сказала Юрова у вівторок, 7 серпня,, яку процитувала «Німецька хвиля». За словами єврокомісарки, ЄС восени підготує нові норми щодо надання громадянства країнами-членами.

Юрова наголосила, що за останні роки зросла кількість паспортів країн ЄС, отриманих виключно на підставі здійснених інвестицій в економіку країни або внаслідок придбання дорогої нерухомості. У цьому контексті згадуються такі країни, як Кіпр, Мальта і Греція, які у великій кількості видають довгострокові дозволи на проживання (так звані «золоті візи») або повноцінне громадянство особам з Китаю або колишніх республік Радянського Союзу.

«Ми не хочемо ніяких троянських коней у Євросоюзі. Деякі країни-члени повинні докладати більших зусиль, щоб їхнє громадянство не отримували злочинці, які можуть нашкодити безпеці Європи або відмивати гроші [в ЄС]», – заявила Юрова.

До слова, починаючи з 2013 року, кіпрське громадянство надається особам, які вклали щонайменше два мільйони євро в нерухомість, або 2,5 мільйона євро в державні цінні папери чи кіпрські компанії. При цьому новоявлений власник кіпрського паспорта не повинен здавати жодних мовних тестів чи постійно проживати на острові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 19 вересня
Львівська облрада заборонила російськомовну музику на території області
Львівська філармонія остаточно отримала національний статус
Пряма кулачна демократія
Угорці матимуть на Закарпатті власний телеканал
На Закарпатті склав мандат депутат районної ради, у якого знайшли угорський паспорт
Не схильний до діалогу
Суд наклав арешт на майно Володимира Омеляна
У НАБУ назвали фейком інформацію встановлення «жучків» у кабінеті Холодницького
З’явилося відео, як у Береговому українцям видають угорські паспорти під клятву та шампанське