Європейська Комісія з 22 січня тимчасово обмежила ввіз з України на територію Євросоюзу м'яса птиці, м'ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. У той же час обмеження не стосуються яєць та яєчної продукції.
Як інформував ZAXID.NET, на підприємстві «Хутір» у селі Бугаків Немирівського району Вінницької області 18 січня виявили загибель птиці від пташиного грипу. Унаслідок спалаху хвороби з 98 тисяч поголів'я птахів, яких утримували на підприємстві, загинули 4856, а решту курей довелося зарізати.
«Україна відповідно до міжнародних зобов’язань, як член Світової організації торгівлі (СОТ) та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), невідкладно, на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про виявлення випадку грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС. Враховуючи звіти численних місій з оцінки еквівалентності, результати перемовин та попередніх домовленостей, зазначене рішення ЄС є приголомшливо неочікуваним для української сторони», – повідомила Держпродспоживслужба 23 січня.
Згідно з інформацією служби, станом на 23 січня усю наявну в межах спалаху грипу птицю умертвили гуманним способом та спалили, а на підприємстві розпочали дезиінфекцію. За попередніми даними, ймовірною причиною занесення збуднику грипу були дикі та синантропні птахи.
Як пише Deutsche Welle, у Єврокомісії кажеть, що після випадку пташиного грипу в Україні Євросоюз не може розглядати Україну вільною від цього захворювання країною та сертифікувати українське м'ясо птиці для ввезення на територію об'єднання. Єврокомісія поінформувала про це українські органи влади, а також пояснила, яку інформацію вони мають надати на підтримку запиту щодо виділення окремих регіонів всередині України щодо пташиного грипу.
Додамо, що востаннє випадки грипу птиці в Україні фіксувалися наприкінці 2016 - на початку 2017 років. У Держпродспоживслужбі зазначають, що з того часу Європейський Союз так і не зняв з України раніше запроваджені через пташиний грип торговельні обмеження, незважаючи на те, що територія України була вільною від цього захворювання.