Міністри фінансів країн єврозони погодили виділення 150 млрд євро у вигляді кредиту Міжнародному валютному фонду для підтримки країн регіону, що перебувають у борговій кризі. Однак залишилося незрозумілим, чи буде виділено МВФ ще 200 млрд від країн Євросоюзу після того, як Великобританія вийшла з гри.
За підсумками тригодинної телеконференції міністри фінансів Чехії, Данії, Польщі та Швеції також висловили підтримку ініціативи лідерів єврозони, заявивши, що, у свою чергу, також виділять кредити МВФ.
«Держави Євросоюзу нададуть МВФ додаткові 150 млрд євро у вигляді двосторонніх кредитів», – йдеться у спільній заяві міністрів фінансів країн ЄС, опублікованій за підсумками телеконференції.
"ЄС буде вітати допомогу у кредитуванні МВФ від членів «Великої двадцятки» й інших сильних у фінансовому відношенні держав для підтримки зусиль щодо збереження глобальної фінансової стабільності", – йдеться в заяві.
Незважаючи на загальну підтримку ідеї дати МВФ більше грошей, щоб фонд міг надати більш об'ємну допомогу країнам єврозони, джерела у Мінфіні Великобританії повідомили, що Лондон вирішив не здійснювати свій внесок у збільшення ресурсів МВФ.
«Ми чітко дали зрозуміти, що ми не будемо здійснювати свій внесок», – сказало джерело у Мінфіні, а інше додало, що «немає ніякої угоди про посилення МВФ на 200 млрд євро».
Великобританія не є учасницею зони євро. Євросоюз же був більш дипломатичним, повідомивши, що Лондон прийме рішення з цього питання на початку нового року в рамках групи країн Великої двадцятки.
Дії Великобританії роблять єврозону залежною від економік Китаю та Росії, які показали готовність надати підтримку регіону через механізм МВФ, хоча США, зі свого боку, висловили стурбованість з приводу збільшення залежності МВФ від стану справ у єврозоні.