Євросоюз відреагував на «підозрілу поведінку» Генпрокуратури

19:24, 29 березня 2016

Новий генеральний прокурор повинен забезпечити незалежність Генеральної прокуратури України від політичного впливу та тиску, йдеться у заяві посла Євросоюзу в Україні Яна Томбінського.

«…Сьогодні Верховна Рада прийняла відставку генерального прокурора. Це рішення створює можливість нового старту в Генпрокуратурі» – йдеться у заяві.

Томбінський висловив сподівання, що наступник Шокіна гарантуватиме незалежність ГПУ від політичного впливу і тиску, і що Генпрокуратура користуватиметься громадською довірою.

«Робота Генеральної прокуратури є також невід’ємною частиною для повної інституційної модернізації України, а також для впровадження Угоди про асоціацію», – нагадав Томбінський.

При цьому він висловив стурбованість з приводу розслідування ГПУ діяльності Центру протидії корупції.

«Я стурбований недавніми повідомленнями про розслідування Генпрокуратурою діяльності вельми шанованої неурядової організації, яка веде велику роботу щодо боротьби з корупцією в Україні», – йдеться в повідомленні.

«Дії ГПУ викликають підозри щодо тиску на незалежних експертів, які є критичними до Генпрокуратури. ЄС та інші партнери України будуть уважно стежити за всіма подіями в цій сфері», – наголосив посол ЄС.

Як повідомляв ZAXID.NET, Печерський суд Києва раніше надав слідчим Генпрокуратури доступ із правом вилучення речей і документів Центру протидії корупції, а також документів, які становлять банківську таємницю.

Нагадаємо, що в ГПУ також відбувається тиск на її реформаторів. Зокрема, у вівторок, 29 березня, генпрокурор Віктор Шокін звільнив свого заступника Давида Сакварелідзе, який керував розслідуванням справи так званих діамантових прокурорів, котрих затримали на хабарі.