Євровболівальники нарікають на завищені ціни в готелях

22:24, 20 березня 2012

Представники організацій уболівальників країн-учасниць чемпіонату Європи з футболу 2012 року відзначають гостинність українців, але наголошують на завищенні цін у місцевих готелях.

"Існує багато упереджень у вболівальників у Німеччині про Україну. Наша поїздка показала, що далеко не все так погано. Ми приїхали на кордон у неділю вранці, тому було не дуже багато машин. Ми перетнули кордон за 20 хвилин, відчули дружнє ставлення співробітників митниці, вони розмовляли англійською мовою, дороги в нормальному стані, і будемо радити їхати в Україну машиною. Це інформація, яку ми тепер можемо дати нашим уболівальникам", - розповів на прес-конференції у вівторок у Києві керівник німецького фан-проекту Fanprojekt Berlin Ральф Буш, який спеціально приїхав до України з Німеччини автомобілем.

"Україна варта того, щоб залишитися в ній довше, ніж просто прилетіти на матч і одразу ж після нього поїхати додому. Тут гостинні люди, прекрасні міста, нам тут подобається. Ми рекомендуватимемо вболівальникам залишатися тут довше", - наголосив він.

При цьому Р.Буш зазначив, що в німецьких уболівальників немає таких традицій жити в наметових містечках, як у голландців чи шведів, і для них дуже важливе розміщення в готелях. "На жаль, багато готелів серйозно підняли ціни, і багато хто просто може відмовитися поїхати з цієї причини", - вказав він.

"Київ - прекрасне місто, я радий бути тут. Дуже приємне враження залишив аеропорт, процедура проходження контролю, це було набагато зручніше і швидше, ніж два роки тому, коли я тут був. І це дуже важливо, тому що перше враження від країни може виявитися визначальним для людини", - сказав представник британської організації Football Supporters Federation (FSF) Кен Моллі.

Він нагадав, що в 80-90-х роках в англійських уболівальників була негативна репутація, але зараз ситуація зовсім інша. "Люди, які приїдуть з Англії на Євро-2012, приїдуть на свято. Вони будуть насолоджуватися місцевим пивом та їжею. І мені здається, що українці отримуватимуть задоволення від спілкування з ними", - зазначив К.Моллі.

За його словами, на деяких турнірах англійці не затримуються в країні проведення надовго і виїжджають одразу ж після матчів, але в FSF сподіваються, що вони залишаться в Україні на досить тривалий час.

При цьому К.Моллі наголосив, що на Євро-2012 англійців в Україні буде менше, ніж на попередніх таких турнірах через те, що "люди просто не можуть собі дозволити таких дорогих готелів, внутрішніх перельотів".

Представник організації шведських уболівальників Camp Sweden і шведського фан-посольства Ола Сьєстедт зазначив, що приїхав в Україну вже вдев'яте. "Мені подобається, що тут відкриті гостинні люди, і, звичайно, я рекомендую Україну як місце, яке варто відвідати", - сказав він.

"В останні два роки я багато подорожував Україною та Польщею, і моє головне враження, що люди дуже гостинні, і я б рекомендував уболівальникам з Європи не побоюватися контактувати з людьми, спілкуватися, і місцевим жителям радив би також активно спілкуватися з приїжджими вболівальниками", - наголосив у свою чергу координатор проекту організації фан-посольств Євро-2012 Томас Гасслер.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий заявив, що сьогодні наші готельєри зрозуміли, що ціни не можуть бути надзвичайно високими. Додамо, що проблему завищених цін на розміщення в українських готелях на Євро-2012 нещодавно озвучував директор проекту «Консультування та створення управлінських потужностей до Євро-2012» GIZ Матіас Брандт. «Українські готелі, які виставили надвисокі ціни на номери в період Євро-2012, залишаться порожніми, як це вже не раз відбувалось під час міжнародних футбольних турнірів», – заявив він.