Зміни у законодавстві, необхідні для вступу України в ЄС, робляться в авральному порядку та можуть погіршити ситуацію в країні. Таку думку в коментарі ZAXID.NET висловив львівський політолог Юрій Шведа.
«Коли мова йде про Євроінтеграцію, то ми говоримо про ряд вимог, які поставила Європа перед Україною, що повинні бути прийняті перед самітом. Ці закони готуються урядом, їхні положення стосуються норм життя: функціонування правоохоронних органів, прокуратури, суддів і ще цілий ряд інших речей, які потрібно привести у відповідність до європейських норм», – сказав політолог.
Водночас він додав: «Як ці норми будуть приведені в дію, це – питання внутрішнє. Їх фактично мають прийняти в авральному порядку. Тому йде боротьба, які за змістом мають бути ці закони. Бо на сьогодні ті законопроекти, які підготувала влада є такими, що навряд чи відповідають нормам Європи».
Окрім цього, політолог припустив, що під маркою євроінтеграції і європейських законів можуть підсунути в цій упаковці такі речі і такі закони, які, фактично, погіршать ситуацію.
Нагадаємо, що через невиконання вимог Україна не отримала €170 млн від ЄС.
Спікер Володимир Рибак неодноразово заявляв, що на першому сесійному тижні український парламент ухвалить сім законів, що стосуються євроінтеграційного шляху України. Завідувач кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Олександр Дем’янчук заявив, що розгляд законопроектів щодо євроінтеграції України затягується через певні конфлікти у Партії регіонів. Директор ж аналітичного центру «Політика» Ігор Попов раніше заявив, що влада і опозиція об'єднають голоси заради євроінтеграції.
Додамо, що 5 вересня Рада після трьох днів переговорів мобілізувалася і прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з евроінтергаціонного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС.