Згідно з проектом Державної комплексної програми реформування і розвитку Збройних Сил України на 2012-2017 роки протягом 5 років планується скоротити до 20% особового складу.
Про це 23 серпня повідомив міністр оборони України Михайло Єжель під час зустрічі з журналістами після завершення урочистої церемонії підняття Державного Прапора України у Києві, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Міністерства оборони України..
Глава оборонного відомства зауважив, що таким чином чисельність і склад армії буде приведено до сучасних вимог і можливостей держави щодо їхнього утримання. Разом з тим, Михайло Єжель переконаний, що необхідною передумовою належного виконання Збройними Силами України покладених на них конституційних обов’язків є насамперед оснащення їх новітніми зразками озброєння та військової техніки.
«Сьогодні треба говорити і думати не про те, як захищати свою державу чисельністю, а над новими формами і методами збройної боротьби з використанням нових видів озброєння. Це наше майбутнє, і саме над цим повинні працювати і міністерство оборони, і генеральний штаб. “Окопної армії” у нас не буде. Ми повинні дивитися в майбутнє!» – підкреслив він.
Говорячи про напрацювання у цій сфері, міністр оборони України відзначив започаткування будівництва вітчизняного корабля класу “корвет”, розробку багатоцільового ракетного комплексу “Сапсан”, реалізацію програми Ан-70, прийняття на озброєння новітніх зразків зброї та військової техніки.
Він звернув увагу на те, що керівництво держави вживає усі заходи, щоб прискорити цей процес, навіть незважаючи на фактичний провал Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки.
«У 2010 році Збройні Сили профінансовано повністю незважаючи на те, що бюджет був прийнятий тільки у травні. Цього року жодної затримки з фінансуванням Збройних Сил немає», – зазначив Михайло Єжель.
У той же час, за словами міністра оборони України, левова частка фінансування сьогодні йде на утримання Збройних Сил, а на розвиток озброєння і військової техніки витрачається менше 10% виділених коштів, тоді як у провідних країнах світу цей показник сягає 40%.
«І Президент, і уряд знають про ці проблеми, вони ними живуть. Увага до Збройних Сил з боку керівництва нашої держави є запорукою того, що армія буде розвиватися», – наголосив Михайло Єжель.
Він підкреслив, запорукою подальшого розвитку Збройних Сил України є і розробка та схвалення Кабінетом міністрів України проектів концептуальних документів щодо формування державної політики з питань національної безпеки і військового будівництва: нової редакції Воєнної доктрини, Стратегічного оборонного бюлетеня, Концепції реформування Збройних Сил України на період до 2017 року.
«Ці документи найближчим часом будуть розглянуті на засіданні Ради національної безпеки і оборони України, затверджені Указом Президента і взяті нами як керівництво до дій», – наголосив Михайло Єжель.