Орест Кулявець, який виріс в Іспанії, повернувся через 14 років, аби відслужити у війську. Він – один із тих, хто служитиме в українській армії. Перші дві сотні призовників із Львівщини відправили на строкову службу. Загалом майже 900 новобранців з регіону, віком від 20 до 27 років, розподілять між різними підрозділами. Серед охочих навчитись захищати батьківщину є й ті, хто заради цього повернувся з-за кордону.
«Я повернувся в Україну, щоб піти до армії захищати державу», – говорить іспанською 20-річний Орест.
Коли йому було 6 років, сім'я виїхала на Піренейський півострів і хлопець навчався та ріс у Мадриді. Після початку російської агресії остаточно вирішив, що має повернутись.
«Мені армія вже давно подобалась. Тільки я не знав, куди йти: чи в Іспанії залишатись, чи в Україну повертатись. Як почалася війна, вирішив приїхати на Україну і захищати свій народ. Тут народився, хоч я не жив тут, але буду жити. Як на мене, українська армія – мужніша, сильніша», – ділиться своєю історією Орест Кулявець.
А от Дмитро закінчив в університеті прикладну математику та вже працював айтішником. Служити із вищою освітою йому доведеться лише рік.
«Пішов на роботу після університету і працював. Але програмістів багато, а держава – одна. З того, що я читав, на озброєні в нас є С200, С300, БУК, тому треба мати голову, щоб навчитися, опанувати», – розповів призовник Дмитро Дзюба.
Весняний призов на строкову службу стартував 1 квітня і триватиме до кінця червня. Відправку перших призовників відкладали через вибори. Загалом від Львівщини підуть служити 870 новобранців. У військоматі запевняють: дідівщини юнаки не побачать, на війну точно нікого не відправлять, а от пільги для строковиків передбачені.
«Люди, які приходять на строкову службу, мають право через рік вступити до вищих навчальних закладів ЗСУ без ЗНО. Також мають можливість після проходження служби півроку підписати контракт», зазначив комісар обласного військкомату, Олександр Тіщенко.
Після медогляду час обирати рід військ. Призовників розподілять між ЗСУ, Національною гвардією, Прикордонною службою та спеціальною службою транспорту.
«В «Десні» вони проходять базове навчання. Те, що можна назвати рівнем солдата, загальні військові дисципліни, тридцять навчальних днів. Далі розподіл по частинах відповідно до області, де вони проживають. Тобто не буде так, що людина з Львівської області буде служити за три області від свого дому», – пояснив представник навчального центру «Десна» Юрій Остріков.
Весняний призов триватиме до кінця червня. Всім, хто має вагомі причини для відстрочки, у військкоматі закликають прийти для оновлення даних.