ЮНЕСКО вимагає захистити пам'ятки від руйнування «Ісламською державою»

13:37, 1 липня 2015

ЮНЕСКО вимагає поставити пам'ятки історії та культури, які руйнує «Ісламська держава» під захист «блакитних касок» ООН.

У зв'язку з частими актами насильства в Сирії, Іраку та інших країнах Близького Сходу Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО закликав міжнародне співтовариство активізувати заходи щодо захисту культурних цінностей, які входять до реєстру всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, від розграбування і знищення бойовиками радикального угрупування «Ісламська держава».

З такою заявою виступило понад дві тисячі учасників 39-ї сесії комітету всесвітньої спадщини, яка проходить з 28 червня до 8 липня в Бонні, повідомляє DW.

«У Сирії, Іраку, Лівії та Ємені ми є свідками жорстокого навмисного руйнування об'єктів спадщини в небачених раніше масштабах. І ми повинні докласти усіх зусиль до того, щоб покінчити зі знищенням пам'яток у результаті тероризму», - заявила під час свого виступу на форумі у Бонні глава комітету всесвітньої спадщини, німецький політик Марія Бемер.

Такі стародавні міста, як розташовані на території Іраку Німруд та Ніневія, є жаданим для терористів джерелом найцінніших артефактів, за які на чорному ринку можна виручити величезні гроші. Багато пам'яток бойовики просто руйнують. Як повідомила Марія Бемер, для того щоб їх відновити, іракські археологи кооперуються з німецькими фахівцями.

В ході сесії прийнята так звана Боннська декларація, яка засуджує «варварські атаки, насильницькі дії та злочини, вчинені останнім часом ІД».

Цей важливий документ адресований не тільки урядам країн, а й громадянському суспільству. У ньому згадується у тому числі про знищення бойовиками стародавнього міста Хатрі, розташованого на території Північного Іраку, і про небезпеку, яка загрожує зайнятому терористами ІД місту Пальміра, яке входить до числа шести об'єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Сирії.

Знищення культурної спадщини є частиною проведеної джихадистами стратегії «культурної чистки» та переслідування етнічних і релігійних меншин, підкреслила у бесіді з виданням болгарський політичний і громадський діяч, гендиректор ЮНЕСКО Ірина Бокова. Вона також переконана, що, приймаючи які б то не було ініціативи з даного питання, Рада безпеки ООН має відводити особливу роль захисту культурної спадщини.