Щоб Тимошенко могла скористатися правом лікуватися за кордоном (ст. 36 Конституції), спочатку вона повинна бути, як мінімум, амністована або умовно-достроково звільнена від відбування покарання, повідомив доктор юридичних наук Микола Хавронюк.
Серед інших умов для можливого лікування екс-перм'єра за кордоном може бути також звільнення від покарання на підставі акта про помилування, або заміна більш м'яким вироком невідбутої частини покарання (згідно з ст. 82 КК України це буде можливо після відбуття нею не менше 1/2 призначеного строку покарання, тобто не раніше лютого 2014 р.), пише DT.UA.
Умовно-достроково звільнена Тимошенко може бути не раніше ніж у квітні 2016 р. (згідно з ст. 81 КК України після відбуття не менше 2/3 призначеного строку покарання); звільнена на підставі закону про амністію - не раніше квітня 2016 р. (згідно з ст. 4 закону "Про застосування амністії"), повідомив юрист.
"Зазначені вище дати (лютий 2014-го або квітень 2016 р.) могли б бути значно наближені, якщо б суд касаційної інстанції після перегляду справи Верховним судом - визнав таким, що не відповідає ступеню тяжкості злочину та особі засудженої покарання і зменшив термін покарання Юлії Тимошенко хоча б на один рік", - зазначив автор.
Нагадаємо, 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією в 2009 році. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Ю.Тимошенко, згідно з яким вона має відшкодувати збиток компанії понад 1,5 млрд грн.
З кінця грудня 2011 року вона відбуває термін у Качанівській колонії в Харкові. З травня через погіршення здоров’я Ю.Тимошенко знаходиться на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці" в Харкові.