Юрист: У новому КПК застава стала дуже комерціалізованою

17:25, 20 листопада 2012

Новими видами запобіжних заходів є домашній арешт і супроводження людини електронним засобом спостереження, який даватиме можливість контролювати рух цієї людини. Про це у коментарі ZAXID.NET розповів юрист Микола Сірий.

Він зазначив, що в демократичних країнах світу поширений домашній арешт, а от електронний засіб використовується не у всіх країнах. «В цілому це, безперечно, позитивний крок, що дає можливість вибору і застосування запобіжного заходу, якщо людина не є небезпечною для суспільства. Адже в такому випадку доцільно застосовувати саме такі запобіжні заходи», - сказав Микола Сірий. Також, за його словами, потрібно звернути увагу на те, що засіб електронного спостереження – це постійне спостереження за людиною і це є суттєвим обмеженням прав і свобод людини. «Тому захоплюватися цим засобом не потрібно», - зазначив Микола Сірий. На його думку, необхідно ще раз проаналізувати доцільність введення такого запобіжного заходу.

«Сьогодні юридична конструкція застави не покращилась. Після нововведення застава стала дуже комерціалізована. Основні мотивації пов’язані із комерційною складовою. Тобто, якщо у людини є гроші, то її шанси бути відпущеною під заставу, значно більші. А якщо в особи немає грошей, то доведеться сидіти в слідчому ізоляторі», - сказав Микола Сірий. Він додав, що така ідеологія застави є не зовсім правильною.

Нагадаємо, сьогодні набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру в країні.

Як інформував ZAXID.NET, Верховна Рада прийняла новий КПК у ніч з 12 на 13 квітня. За прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат з 283, зареєстрованих у сесійній залі. Віктор Янукович підписав КПК 14 травня.