Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) використовує подвійні стандарти, оцінюючи дії посадовців на ознаки адміністративних правопорушень. Таких висновків дійшли юристи коаліції «Декларації під контролем».
Юристи проаналізували два рішення НАЗК у резонансних справах і дійшли висновку, що в обох випадках Агентство не вжило всіх необхідних заходів для обґрунтованого твердження про наявність чи відсутність правопорушення. Йдеться про перевірки відносно народного депутата Сергія Лещенка та міністра фінансів Олександра Данилюка.
Як відомо, 1 грудня співробітники НАЗК склали протокол про адміністративне правопорушення Лещенка через знижку від забудовника, яку він отримав при купівлі квартири. У НАЗК дійшли висновку, що знижка є подарунком більшим за визначене обмеження. При цьому юристи зазначили, що співробітники НАЗК у своїй позиції не навели докази та обґрунтування у підтвердження того, що ця знижка не була загальнодоступною.
Водночас НАЗК дійшло висновку про відсутність порушень закону у діях Данилюка у зв’язку з інформацією про те, що він суміщав державну посаду із посадою в приватних компаніях. У офіційній позиції НАЗК зазначено, що Данилюк легально здійснив передачу в управління іншій особі належних йому корпоративних прав у приватній компанії. При цьому незрозуміло, чи було надано агентству копію укладеного договору та чи була відповідна вимога взагалі.
«Аналіз цих двох справ дає змогу стверджувати про подвійні стандарти у підходах до перевірок на предмет наявності в діях публічних службовців ознак правопорушення», – наголосили юристи.
Відтак коаліція «Декларації під контролем» закликала НАЗК виконувати свою роботу професійно і неупереджено, а також застерегла керівництво держави від спроб перетворити агентство в орган розправи з політичними опонентами.