Генеральний прокурор Юрій Луценко проведе переговори з представниками Міжнародного кримінального суду в Гаазі про злочини проти активістів Революції Гідності. Про це заявив заступник генпрокурора Євген Єнін ефірі «5 каналу».
За його словами, для повноцінного розгляду справи Київ повинен надати суду докази, що агресивні дії відносно мирних повстань мали місце не тільки в столиці, а й по всій території країни.
«Наближається чергова річниця Революції Гідності і цей день генпрокурор зустріне в Гаазі. Він буде проводити там переговори з прокурорами Міжнародного кримінального суду, в ході яких будуть узгоджені дані, які нам додатково можливо потрібно передати. А також можливий таймінг зазначених процедур», – зазначив Єнін.
Він уточнив, що на думку представників МКС,для там недостає масштабності подій. Вони кажуть, що здебільшого події щодо масового вбивства мали доволі локалізований характер. Саме зусиллями українського слідства, так і за підтримки української дипломатії, ми намагаємося переконати МКС, що ці події мали масштабний характер. Що йдеться не лише про події в Києві, а й про придушення мирних повстань в інших регіонах України – по всій Україні фактично».
«Друге питання, яке хвилює МКС: вони наразі не впевнені до кінця, що саме передбачався розстріл, що це було охоплено попереднім планом, задумом. Натомість, ми доводимо, що це було сплановано», – додав Єнін.
Нагадаємо, 27 жовтня у Генеральній прокуратурі перебували представники Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду у Гаазі. Під час переговорів було узгоджено допустити працівників МКС до матеріалів проваджень ГПУ щодо злочинів, вчинених стосовно учасників мирних акцій протесту під час Революції Гідності.
5 жовтня адвокати Небесної сотні передали у Міжнародний кримінальний суд нові матеріали, що містять докази системності та спланованості дій влади у придушенні протестів під час Євромайдану наприкінці 2013 - початку 2014 років.
Згадувані зусилля необхідні для початку судового розгляду в Гаазькому суді справи про злочини проти Євромайдану. За підсумками 2015 року прокурор МКС виявив в цих діяннях ознаки злочинів проти людяності і напади на цивільне населення, але не зафіксував ознак масштабності і системності нападів.