У Верховній Раді увечері в четвер, 12 травня, проголосували за призначення генеральним прокурором лідера фракції «Блок Петра Порошенка» Юрія Луценка. За проголосували 264 депутати, проти - 37, утрималися - 16.
Одразу після цього президент України Петро Порошенко у Верховній Раді підписав указ про призначення Луценка на посаду. Новопризначений генпрокурор склав присягу та попросив достроково припинити його повноваження як народного депутата.
Зазначимо, призначення Юрія Луценка стало можливим упродовж дня. Зранку Верховна Рада проголосувала за закон №4645, згідно з яким на посаду генпрокурора України може бути призначений громадянин України, який «має вищу освіту та стаж роботи в галузі права або досвід роботи у законодавчому та/або правоохоронному органі не менше п’яти років».
Крім цього, закон дозволяє генпрокурору тимчасово, до 15 квітня 2017 року, призначати прокурорів на адміністративні посади. Зокрема запропоновано дозволити генпрокурору тимчасово призначати своїх заступників, керівника підрозділу Генпрокуратури, заступника керівника підрозділу відомства, прокурорів областей, їхніх заступників.
Уже через кілька годин після голосування цей закон підписав президент Петро Порошенко. Для того, щоб він набув чинності оперативно надрукували спецвипуск «Голосу України».
Після цього президент України Петро Порошенко у Раді здійснив подання кандидатури Луценка на посаду генпрокурора.
«Він за свої переконання пішов на ешафот. Він не зрадив своїх переконань у в’язниці», - сказав Порошенко.
Президент висловив переконання, що Луценко зможе розслідувати гучні справи, зокрема трагедію 2 травня в Одесі.
Сам кандидат заявив, що йому прикро через те, що заради нього було змінено закон про Генпрокуратуру.
«Мені дуже неприємно, що через мене було внесено правки у діючий закон по прокуратуру. Я б ніколи на це не пішов, якби знайшов людину, яку може призначити президент генеральним прокурором, і яка може бути ефективнішою, ніж я», - сказав Луценко.
Він заявив, що готовий йти на посаду генпрокурора, розуміючи необхідність реалізації гасла «закон один для всіх».
Також Луценко прокоментував питання фахової освіти.
«Я свою юридичну освіту здобув на лаві підозрюваного, на лаві засудженого, на лаві людини, яка з тюрми сказала, що я буду найбільшим оптимістом цієї країни. Я буду продовжувати ним залишатися», - сказав він.