До лютого 2018 року у межах розслідування придбання Україною так званих «вишок Бойка» із корупційною переплатою у 400 млн доларів засуджено двох людей умовно, одну особу судять, двоє перебувають під домашнім арештом, шістьох оголошено в розшук. Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко на брифінгу, пише LB.ua.
«Наразі у справі засуджено двох людей: заступника голови правління «Чорноморнафтогазу» Кацубу Олександра, який пішов на угоду зі слідством і відшкодував 130 млн гривень у державний бюджет, і співробітника НАК «Нафтогаз» Шевченка, який розкаявся і теж надав важливі дані слідству», – розповів Луценко.
Він також повідомив, що скеровано до суду обвинувальний акт проти ще одного працівника «Чорноморнафтогазу», імені якого в інтересах слідства не розголошують. Двоє людей перебувають під домашнім арештом. Це голова наглядової ради «Вернум Банку» Наталя Ігнатченко і її помічник Антон Фролов.
«Також повідомлено про підозру і оголошено в розшук колишнього голову Національного банку [Сергія] Арбузова, голову правління «Чорноморнафтогазу» [Валерія] Ясюка, його радника [Шалву] Сахелашвілі, директора департаменту [Володимира] Кудика, начальника відділу «Чорноморнафтогазу» Савченко [ймовірно йдеться про Оксану Савченко, колишнього начальника відділу організації закупівель товарів, робіт і послуг департаменту комерції] . Також сьогодні повідомлено про підозру і оголошено в розшук заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» [Євгена] Корнійчука. Користуючись нагодою і знаючи, що він перебуває на території України, пропоную йому добровільно з'явитися в Генеральну прокуратуру», – повідомив Луценко.
За словами Луценка, ймовірно причетний до оборудки народний депутат Євген Бакулін, який у той час був головою правління «Нафтогазу», має недоторканність і ГПУ поки що не може проводити щодо нього слідчі дії.
Окрім того, ще одну підозру отримав власник Ризької судноверфі Василь Мельник, її передано латвійським прокурорам.
Нагадаємо, у 2011 році держпідприємство «Чорноморнафтогаз» придбало дві глибоководні бурові платформи за 400 млн доларів кожну. Угоди були оформлені через посередників, що дало привід запідозрити корупцію. У 2013 році норвезька фірма Ferncliff повідомила, що у 2012 році продала бурову установку через свою дочірню фірму безпосередньо «Нафтогазу» за 220 млн доларів, тоді як у «Нафтогазі» заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф за 400 млн доларів.
Юрій Бойко обіймав посаду міністра енергетики у 2011 році, і за його прізвищем бурові платформи охрестили «вишками Бойка». У травні 2017 року Генпрокуратура заявила, що слідство не встановило причетності Бойка до закупівлі плавучих бурових установок за завищеною ціною.
У 2014 році Росія захопила ці дві вишки, які перебували в акваторії окупованого Криму.
23 грудня 2015 року Печерський суд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт бурових установок на чорноморському шельфі, за які сім років тому Україна переплатила 400 млн доларів.