Особа Юрія Шухевича є сьогодні своєрідним орієнтиром для людей в майбутньому. Він зламав стереотип радянського громадянина, який міг відректися від своїх батьків. Про це 14 квітня під час ювілейного вечора з нагоди 80-річчя Героя України Юрія Шухевича сказав історик Ярослав Сватко.
„Якби він зрадив свого батька, то жив би у комфортних умовах, але він зробив прямо протилежне до того, що хотіла бачити в дітях радянська система. За цю його позицію, за те, що він не хотів зрадити батька його судили. Які там вироки писали прокурори і слідчі – це технічні справи. Насправді його судили за те, що він своїм життям був зразком антирадянського підходу до сім’ї”, - зазначив Ярослав Сватко і додав, що Юрій Шухевич був покараний за свою громадянську позицію.
Генеральний директор музею „Тюрма на Лонцького” Руслан Забілий сказав, що ювіляр проніс ім’я свого батька крізь всі лихоліття радянської влади і попри 31 рік ув’язнення залишався нескореним. „Пан Юрій жив не лише за канонами 30-40 рр., за якими жила вся молодь, котра або брала участь у визвольних змаганнях, або була причетна до тих родин,- але також отримав великі терміни ув’язнення за те, що був сином Романа Шухевича”, - зазначив історик.
Нагадаємо, 2 квітня на засіданні Львівської облради відзначили Героя України Юрія Шухевича з нагоди його 80-річчя.
Додамо, 5 березня у с. Білогорща відбулися урочистості зі вшанування пам’яті Романа Шухевича. Під час віча Юрій Шухевич сказав: „Ми сьогодні йдемо до церкви, молимося, приходимо на віча, б’ємо себе в груди говоримо про свій патріотизм, про відданість Україні, а потім забуваємо. Наші серця закам’яніли”.