Він творить нові міфи Львова, а сам уже став символом цього міста. Бо тільки Юрко Кох може дозволити собі перенести Анджеліну Джолі на вулички старого Львова чи намалювати спільний портрет Степана Бандери і Антоніо Бандераса.
Художник Юрко Кох відкрив у Нацмузеї Андрея Шептицького свою найбільшу виставку. Це роботи за майже 30 років його творчості з різних циклів: СТІНОПИС, АРДЕКОХ, КОХаний Львів.
На одній картині поєднує різні епохи Львова і ще вигадане місто – у цьому весь Юрко Кох.
«Це справді унікальний випадок ми маємо у Львові, коли змішалося стільки культур, мов. Були різні випадки з цими всіма синтезами, чи вони були добрі, чи вони були погані, чи були невдалі, чи вдалі, матеріалів вистачає для вивчення дуже багато», – зізнається художник.
Вивчає і збирає. Художник знайшов оригінали табличок старих назв львівських вулиць різними мовами. Вони теж є на виставці.
Львів без Коха вже не можливо уявити, та й Коха без Львова теж.
«Я думаю, що він дуже львівський. Напевно, поза Львовом це все треба пояснювати, а тут він ніби частина того всього простору, міфів, сюжетів, елементів, тому він залишиться дуже важливим для міста», – пояснив мистецтвознавець Богдан Шумилович.
«Він є автором понад 18 персональних виставок, учасник понад 200 колективних виставок у 30 країнах світу. Такого широкомасштабного проекту Львів не бачив віддавна, зрештою і Київ теж», – додає Оксана Біла, заступниця директора Нацмузею.
Якщо на полотнах Львів різних часів, то, вочевидь, є і львів'яни з різних епох.
Ведуча «24 каналу» Леся Вакулюк впізнала себе на картині. Художник намалював її просто з екрана телевізора. Щоправда, тут вона – довоєнна співачка.
«Довоєнні роки досить вишукані і завдяки художнику я побувала у машині часу. Я собі уявила, як воно бути довоєнною співачкою», – поділилася емоціями Леся Вакулюк.
Відомих особистостей у творчості Юрка Коха не забракне. Тож на виставці можна влаштувати собі своєрідний квест: впізнавати їх.
Виставка триватиме до 8 жовтня.