"Пропозиції, які лунають зараз про парламентську чи президентську форму правління, - це чергова спроба переформувати владу під когось. Я відкидаю будь-які спроби узурпації влади. Суспільство вимагає не сильної руки, як дехто думає, а влади закону і влади порядку", - наголосив 31 березня під час свого щорічного послання до Верховної Ради України Президент України Віктор Ющенко.
Президент зазначив, що він виступає за чесні критерії перерозподілу влади. "Я пропоную перейти до двопалатної побудови українського парламенту із зменшенням загальної чисельності народних обранців", - наголосив Ющенко.
Крім того, він зазначив, що має бути виконана принципова вимога людей про скасування необмеженої депутатської недоторканості: "Всі умови назріли. Більшість країн європейського континенту, які є унітарними, мають двопалатні парламенти - Чехія, Польща, Франція. Державі потрібен парламент європейського зразка. Національні збори України мають поєднувати і політичне і територіальне представництво".
Президент зазначив, що нижнє представництво - палата депутатів, будучи обраною шляхом прямих виборів за пропорційною системою, є органом політичного представництва народу, крім законодавчої функції на неї покладається відповідальність за творення уряду та контроль за його діяльністю. "Уряд не повинен формуватися без програми його діяльності. Неспроможність сформувати уряд та затвердити його програму, призводитиме до розпуску нижньої палати та її дострокові вибори. Лише палати, а не цілого парламенту. Парламент працюватиме за будь-яких умов. Верхня палата має обиратися прямими виборами за мажоритарною системою та представляти громади та регіони. Ця палата має займатися кадровими призначеннями, які не є урядовими, а також має схвалювати усі рішення Президента у сфері оборони і безпеки. Рівне представництво у сенаті всіх регіонів, по три сенатори від кожної області, буде виступати об’єднувальним чинником".