Ющенко на Генасамблеї ООН звинуватив Росію в підтримці сепаратизму

17:24, 24 вересня 2008

"Ліміт безпечності і загальних дискусій добігає кінця. Ми відчуваємо вітер похолодання в міжнародних зносинах, що ускладнює і обмежує спільні можливості. У природі перепад тиску і температури викликає ураган. Атмосферні зміни в світовій політиці мають схожі ознаки. Ми бачимо тенденції до руйнації загальної системи, наріжним каменем якої є колективність міжнародної волі і повага до суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів держав. Нашу найгострішу тривогу викликали останні події на Кавказі". Про це заявив Президент України Віктор Ющенко на загальних дебатах 63-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.

"Я висловлюю співчуття до трагедії кожної людини і кожної сім'ї незалежно від крові і сторони фронту - і грузин, і осетин, і росіян. Біль не бачить різниці поміж людей. Однак людина має здатність і гідність розпізнати правду і лицемірство - і спланованість агресії, і маніпулювання громадською думкою, і відверту підтримку сепаратизму", - наголосив В.Ющенко.

"Україна засуджує всі акти агресії та силових втручань, що відбулися в цьому регіоні. Україна категорично засуджує порушення територіальної цілісності та недоторканості кордонів Грузії і збройну анексію її територій. Україна не визнає незалежності самопроголошених республік Південної Осетії та Абхазії. Україна не визнає і засуджує спроби нелегітимного, сепаратистського утвердження державності будь-яких територій. Ця позиція - основоположна для зовнішньої політики нашої держави", - додав Глава держави.

"Відхід від принципів ООН, застосування сили, відновлення риторики "холодної війни" викликають нашу глибоку стурбованість. Ці процеси становлять потенційну загрозу як для української державності, так і для інших країн нашого регіону. Проблему не вирішити шляхом ізоляції, самоізоляції чи взаємних звинувачень. Вихід - один. З єдиною і доброю волею ми зобов'язані консолідуватися навколо цінностей і цілей, закріплених в Статуті ООН і Декларації Тисячоліття. З відповідальністю за загальний мир і безпеку необхідно зупинити збурення сепаратистських настроїв, які можуть повернутися лихом для самих розпалювачів. Необхідно відмовитись від лексики шантажу і погроз. Україна відкидає будь-які форми тиску, що стосуються способів гарантувати власну безпеку та визначати членство у колективних безпекових структурах. Такі зазіхання - недалекоглядні і контрпродуктивні.

Ми закликаємо до зміцнення ролі Ради Безпеки ООН, що єдина має виключні повноваження у сфері глобального миру і безпеки. Україна підтримує всі зусилля для мирного врегулювання і розблокування ситуації на Південному Кавказі і буде повною мірою сприяти цьому процесові", - зазначив Президент України.