Президент України Віктор Ющенко стурбований ситуацією, що склалася з формуванням Державного бюджету України на 2009 рік. У листі до прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко Глава держави наголошує, що до початку нового бюджетного року залишилось півтора місяці, а країна не має на наступний рік чітко визначених орієнтирів соціально-економічного розвитку та параметрів бюджетної політики, які б відповідали реаліям сьогодення, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
Президент підкреслює, що не дивлячись на те, що вже минуло два тижні, як внесений до Верховної Ради України проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" повернуто Уряду на доопрацювання, суспільство до цього часу залишається не поінформованим про плани Кабінету Міністрів України щодо організації роботи над новим законопроектом.
У зв'язку з тим, що проходження бюджетного процесу вже вийшло за межі встановлених Бюджетним кодексом України строків, Віктор Ющенко вважає за необхідне Уряду невідкладно визначити та оприлюднити чіткі часові рамки підготовки бюджету на наступний рік. При цьому Глава держави просить у тижневий термін розробити та надати основні прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2009 рік, а також, виходячи з них, основні параметри зведеного та державного бюджетів.
Президент вкотре наголошує, що бюджет повинен стати основною ланкою у системі антикризових дій влади. Для досягнення цієї мети, вважає В. Ющенко, проект основного кошторису держави має відповідати таким вимогам:
реалістичність показників бюджету та його побудова на бездефіцитній основі;
максимальна концентрація ресурсів на фінансуванні інфраструктурних інвестиційних та інноваційних проектів загальнодержавного значення, насамперед, спрямованих на забезпечення енергетичної безпеки країни та запровадження енергозберігаючих технологій, розвиток транспортної галузі;
забезпечення проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, реалізацію протипаводкових заходів тощо:
створення Стабілізаційного фонду за рахунок надходжень у повному обсязі від приватизації державного майна та цільового розміщення державних цінних паперів для підтримки тих галузей, які найбільше постраждали від світової кризи, а також здешевлення кредитування проектів малого та середнього бізнесу, що дадуть змогу підвищити рівень зайнятості населення;
фінансування в достатніх обсягах потреб Аграрного фонду;
забезпечення збалансованості фінансових потоків НАК "Нафтогаз України";
впровадження концепції доступного житла для громадян:
збереження реальних соціальних стандартів життя населення та зміна прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати відповідно до індексу інфляції;
забезпечення місцевих бюджетів достатніми ресурсами для виконання делегованих державою повноважень;
створення умов для стабільного функціонування Пенсійного та інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.