Президент України Віктор Ющенко переконаний, що прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко не погодиться на використання нафтопроводу Одеса-Броди в аверсному режимі. Про це глава держави сказав українським журналістам 14 листопада після закінчення енергетичного саміту в Баку, - повідомляє УНІАН.
В.Ющенко сказав, що робота нафтопроводу Одеса-Броди у реверсному режимі "є виключно політичним питанням" і додав: "Тут економіки немає". За словами Президента, не є проблемою, як в Одесу доставити російську нафту. Він пояснив, що ті 6 млн тонн нафти, що зараз прокачуються цим нафтопроводом, можна прокачати на 2 дол. дешевше від Охтирки до Одеси, не витрачаючи зайву відстань і кошти на транспортування через Броди.
“Ту консультацію, яку провів прем’єр-міністр перед вереснем в певних столицях, ті рішення, які зробив уряд після цього (Президент нагадав, що, відповідно до розпорядження уряду, було заборонено прокачку нафти в аверсному режимі - УНІАН), на рівні прем’єр-міністра аверс нафти сьогодні заблокований", - сказав В.Ющенко. "Думаю, що прем’єр-міністр Юлія Тимошенко не піде з міркування тих обіцянок, які вона дала, на диверсифікацію поставок нафти в Україну", - сказав В.Ющенко.
Разом з тим він запевнив, що це не є трагедією і "починаючи з кінця першої половини наступного року ми будемо забезпечені необхідним об’ємом нафти для роботи нафтопроводу в аверсному режимі".
"Переконаний, тоді у нас буде той уряд, який зможе реалізувати здорову політику, яка б відповідала національним інтересам", - зазначив В.Ющенко.
Нагадаємо, використання нафтопроводу "Одеса-Броди" в аверсному режимі було передбачено проектом його будівництва.
Нафтотранспортний проект "Одеса-Броди" планувався з метою диверсифікації поставок нафти на українські НПЗ і для розвитку транзитних можливостей країни. Будівництво нафтопроводу "Одеса-Броди" завершили в травні 2002 року. Магістраль має довжину 674 км, діаметр труби - 1 020 мм. Потужність першої черги нафтопроводу і терміналу становить 9-14 млн. тонн на рік.
Нафтопровід "Одеса-Броди" планувалося використовувати для прокачування каспійської нафти до Європи. Україна впродовж двох років з моменту спорудження безуспішно намагалася домовитися про транспортування каспійської нафти по ньому в прямому напрямку. Не одержавши конкретних пропозицій з боку компаній, уряд України наприкінці червня 2004 року дозволив використовувати трубопровід для транспортування російської нафти в реверсному напрямі.
Таким чином, з моменту спорудження нафтопровід використовується в реверсному напрямку, що передбачає транспортування російської нафти з Бродів до Одеси і далі - танкерами через чорноморські протоки.