Ющенко назвав велику помилку Тимошенко

13:40, 19 березня 2009

Президент Віктор Ющенко наголошує, що продовження співпраці України з МВФ є важливою умовою для надання нашій країні кредитної допомоги міжнародними фінансовими інституціями для модернізації національної газотранспортної системи. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Глави держави.

"Якщо не буде відновлено діалогу країни з МВФ, не буде ніякої згоди щодо надання кредитної допомоги з модернізації нашої ГТС - починаючи з ЄБРР, Світового банку, Європейського інвестиційного банку", - сказав Президент сьогодні у Брюсселі в інтерв'ю українським журналістам. Глава держави зауважив, що 23 березня у Брюсселі відбудеться міжнародна інвестиційна конференція з питань модернізації української ГТС. За його словами, однією зі сторін, що підпишуть прийнятий за результатами конференції документ, мають стати провідні світові фінансові організації. Однак, переконаний В.Ющенко, "жодна фінансова установа не працюватиме з країною, в якої немає контакту з МВФ".

Президент вкотре наголосив, що сьогодні ключова відповідь на те, як Україна ефективно виходитиме з кризи, залежить від продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. Віктор Ющенко вважає, що Україна занадто затягла переговорний процес із МВФ. "Це велика помилка, що іде таке ігнорування зближення зі світовою фінансовою організацією", - сказав Президент, додавши, що це затримує переговори України з іншими світовими фінансовими інституціями. "Український уряд, влада повинні зрозуміти, що без антикризового пакету, в основі якого є співпраця з МВФ, дати вичерпну відповідь на вихід України з кризи неможливо. Це питання не тільки ресурсів, це питання присутності провідних фінансових інституцій, які засвідчують, що антикризовий пакет, розроблений в Україні, є професійним", - наголосив Глава держави.

Президент підкреслив, що для подолання економічної кризи українська влада сьогодні повинна говорити "єдиним голосом, який можна сформувати навколо єдиного антикризового пакету". На думку Віктора Ющенка, це документ, який дійсно може об'єднати українську владу. "Мені хотілося б, щоб уряд серйозно поставився до відновлення діалогу з МВФ і формування єдиного антикризового пакету", - зазначив Президент.

"І українська влада, і українські політичні повинні надвідповідально підійти до формування спільного антикризового плану", - сказав Віктор Ющенко, зауваживши - сьогодні особливо важливо, щоб дії політичних сил не виходили за межі конституційного поля.