Ющенко не ризикнув розповісти українській діаспорі США правду про Тимошенко

10:40, 24 вересня 2008

В межах робочого візиту до США Президент України Віктор Ющенко та його дружина Катерина Ющенко зустрілися з представниками української громади Сполучених Штатів. Зустріч відбулася в Українському інституті Америки. У своєму виступі Глава держави окреслив зовнішньополітичні пріоритети України, детально зупинився на внутрішньополітичній ситуації в нашій країні. Президент ще раз підтвердив незмінність європейського та євроатлантичного курсу України, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Глави держави.

Очевидно, відзначив Президент, "нація ще потребує непростого діалогу" щодо приєднання України до НАТО, однак ця дорога безумовно буде пройдена. Модель колективної безпеки на сьогодні є "найсерйознішим, найефективнішим механізмом", який може забезпечити територіальну цілісність України, її суверенітет та непорушність кордонів, - наголосив Президент. Він додав, що цей висновок лише підтвердили останні події у Грузії. Глава держави окремо наголосив, що міжнародна спільнота в сучасному світі має приділяти пильну увагу так званим "замороженим" конфліктам, "щоб вони не перетворилися на гарячі". Конфлікт у Грузії, зазначив В.Ющенко, "показав низку проблем, на які повинна реагувати, в тому числі, українська влада".

Президент окремо відзначив і високо оцінив підтримку США, їх влади та громадян наміру України приєднатися до ПДЧ. "Коли ми говоримо про ПДЧ, унікальною є роль американської громади", - сказав В.Ющенко.

Говорячи про європейську інтеграцію України, Президент назвав значним здобутком на цьому шляху домовленість щодо укладення з Євросоюзом угоди про асоціацію. "Нам треба робити все, щоб кожен день наповнювати конкретними інтеграційними проектами", - також відзначив Віктор Ющенко. "Ми за три роки пройшли більше на шляху до європейської та євроатлантичної інтеграції, ніж за попередні 15 років", - сказав Глава держави.

Торкаючись внутрішньополітичної ситуації в Україні, Президент наголосив, що не бачить у нинішніх подіях "нічого трагічного". За його словами, в Україні "відбувається здоровий нормальний процес" становлення демократичної системи, який в жодній країні не буває простим. Глава держави вкотре наголосив, що нинішня ситуація в українському політикумі буде вирішена виключно цивілізованим та демократичним шляхом у відповідності до Конституції. "Демократичного ресурсу для цього в країні достатньо", - підкреслив він.

Говорячи про закордонне українство, Віктор Ющенко наголосив, що розбудова зв'язків з українськими громадами за кордоном є одним із пріоритетів його діяльності як Глави держави та державної політики України загалом. Президент особливо відзначив ті підтримку та допомогу, яку Україна відчуває з боку української громади США, котра є однією з найпотужніших у світі за чисельністю, можливостями та активністю її діяльності. Президент зокрема висловив особливу подяку українцям США за їхній внесок у справу міжнародного визнання Голодомору 1932-33 років актом геноциду українського народу. Зі свого боку, наголосив В.Ющенко, українська держава активно підтримує діяльність української громади за кордоном.

Віктор Ющенко зробив запис у Книзі почесних гостей Українського інституту Америки. Наприкінці зустрічі Президент вручив державні нагороди представникам української громади США.