Україна націлена на рівноправний діалог з Росією з чутливих питань. Про це заявив Президент України Віктор Ющенко журналістам після закінчення зустрічі з Президентом Російської Федерації Дмитром Медвєдєвим, яка відбулася сьогодні у Санкт-Петербурзі, - повідомили ZAXID.NET у прес-службі Глави держави.
"Ніяких жестів ультимативного характеру не було вжито у межах наших переговорів", - сказав Президент, відповідаючи на запитання представників ЗМІ. "Я був свідком тієї атмосфери, яка говорить про те, як між двома країнами налагодити рівноправний і високого рівня діалог із самих чутливих питань", - сказав В.Ющенко.
За його словами, основна частина переговорів стосувалася трьох блоків питань: перебування в Україні Чорноморського флоту, енергетичної співпраці та святкування 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі.
Віктор Ющенко повідомив, що він запросив Д.Медвєдєва відвідати Україну з державним візитом у другій половині 2008 року.
За його словами, було досягнуто домовленості про низку робочих зустрічей для обговорення актуальних питань. "Ми підкреслили необхідність жвавого та щільного міждержавного діалогу. Була продемонстрована готовність до такого діалогу, відкритість", - сказав Президент.
Говорячи про святкування 1020-річчя Хрещення Київської Русі, Віктор Ющенко зазначив, що українська сторона розглядає цю подію як важливе свято для православної церкви, яке не повинне викликати почуття, що не відповідають цій урочистій даті. "Ми б хотіли використати ці урочистості як демонстрацію церковного єднання, порозуміння, діалогу, навіть із тих чутливих питань, які стосуються українського православ'я", - сказав Президент. Він висловив упевненість у тому, що українська і російська сторони мають спільну думку щодо того, що це свято має продемонструвати порозуміння.
Говорячи про перебування Чорноморського флоту в Україні, Президент підкреслив, що договір про його перебування в Україні буде виконаний українською стороною "до останньої букви". Водночас, під час переговорів Глава Української держави звернув увагу російської сторони на низку порушень положень цього договору, прикладами яких був інцидент із російською ракетою навесні цього року, випадки нецільового використання нерухомості та землі. Окрім того, Президент під час переговорів звернув увагу на положення української Конституції, яке забороняє перебування в Україні іноземних військових баз. "У рамках дискусії я підкреслив, що тема перебування на території України будь-якої військово-морської або іншої бази іншої держави чітко регулюється Конституцією. Це імперативний запис Конституції, який не передбачає знаходження на території країни будь-яких військових баз", - зазначив В. Ющенко.