Президент України Віктор Ющенко переконаний, що в грудні 2008 року на засіданні Північноатлантичної Ради, що відбудеться на рівні міністрів закордонних справ, Україну буде запрошено до Плану дій щодо членства в НАТО. Про це він заявив сьогодні, 4 квітня, на засіданні Комісії Україна-НАТО на рівні глав держав і урядів, - повідомила ZAXID.NET прес-служба Глави держави.
Президент України наголосив, що своїм вчорашнім рішенням Північноатлантична Рада "надала абсолютно чіткий сигнал" стосовно подальшого розвитку відносин України з НАТО. "Ми вдячні Альянсу і країнам-членам організації за підтримку євроатлантичних прагнень нашої держави", - сказав Віктор Ющенко, наголосивши, що на нинішньому саміті НАТО вперше було чітко визначено - Україна буде в НАТО. "За його словами, принципове підтвердження політики відкритих дверей Альянсу щодо України "зміцнює ідеологію і принципи єдиного та неподільного безпекового європейського простору", до якого, безумовно, належить Україна.
На переконання Президента України, рішення Північноатлантичної Ради є водночас "визнанням значної ролі України як контрибутора європейської і світової безпеки". У цьому контексті В.Ющенко нагадав, що за роки своєї незалежності Україна зробила "вагомий внесок у створення нової "архітектури безпеки", зокрема, добровільно відмовилася від ядерного арсеналу. "Ми розцінюємо рішення Північноатлантичної Ради також як потужний імпульс, завдяки якому ми зможемо прискорити увесь комплекс наших внутрішніх реформ на шляху європейської і євроатлантичної інтеграції", - наголосив Президент, підкресливши, що цей курс України залишається незворотнім. Він зафіксований в українському законодавстві, також нагадав Президент. В. Ющенко ще раз наголосив, що наша держава має повне право самостійно обирати для себе безпекову модель. "Наші євроатлантичні інтереси не спрямовані проти будь-якої третьої держави. Україна не має планів щодо розміщення військових баз жодної країни світу на своїй території. Це заборонено національною конституцією", - заявив Глава Української держави.
Зі свого боку, Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер, відкриваючи засідання Комісії Україна-НАТО, відзначив, що сьогодні започатковується нова фаза у відносинах між Україною та Альянсом. Адже НАТО підтримав євроатлантичні прагнення України. Вчора був даний чіткий сигнал щодо подальшого розвитку відносин України та Альянсу, підкреслив він.
За словами Я.Схеффера, Україна"на високому політичному рівні" має звернути належну увагу на забезпечення усіх умов, необхідних для приєднання України до ПДЧ, сказав Генеральний секретар. "Ми дуже цінуємо нашу співпрацю з вами і хочемо просувати її вперед", - наголосив Я. Схеффер. За його словами, Україна вже досягла значного прогресу у приведенні свого безпекового та оборонного сектору до стандартів НАТО. Альянс, зазначив він, готовий і в подальшому процесі реформування надавати свою допомогу Україні.
Перед початком роботи Комісії відбулася двостороння зустріч Президента України з Генеральним Секретарем НАТО Я. Схеффером у вузькому колі. Під час зустрічі Віктор Ющенко ще раз підтвердив незмінність євроатлантичного курсу України. У присутності Президента України Генеральний Секретар НАТО та міністр закордонних справ України Володимир Огризко підписали додаткові протоколи до Меморандумів про взаємопорозуміння між урядом України та НАТО щодо заснування Центру інформації та документації НАТО в Україні та щодо призначення офіцерів зв'язку НАТО в Україні. Відповідно до підписаних протоколів, персонал центру та офіцери зв'язку НАТО будуть користуватися усіма привілеями, імунітетами та сприянням у такій мірі, в якій вони звичайно надаються співробітникам дипломатичних місій, акредитованих в Україні, та членам їх родин відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року.