Ющенко переконував журналістів, що вкладникам українських банків нема чого хвилюватися

18:00, 21 жовтня 2008

Президент України Віктор Ющенко 21 жовтня провів круглий стіл з редакторами та представниками провідних економічних видань - "Бізнес", "Контракти", "Деловая столица", "Инвестгазета", "Дело" та "Коммерсантъ". Головна тема розмови - антикризовий план, покликаний стабілізувати фінансовий сектор України та мінімізувати негативний вплив на національну економіку світової фінансової кризи. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Глави держави.

Президент нагадав, що вчора РНБО рекомендувала вжити антикризових заходів за чотирма основними напрямками. Йдеться про кроки з метою запобігання глибокій рецесії в національній економіці; перегляд бюджетної політики в частині видатків; забезпечення державних і корпоративних фінансових зобов'язань за зовнішніми запозиченнями; стабілізацію національної валюти та чітку і прогнозовану курсову політику. "У цих чотирьох напрямках я бачу сьогодні корінне завдання уряду, Національного банку, Міністерств фінансів та економіки, суб'єктів господарювання", - сказав В.Ющенко. На переконання Президента, парламент має розглянути законопроекти (близько 20), що стосуються плану антикризових заходів, пакетом. В.Ющенко відзначив, що йдеться про закони, до яких наразі необхідно внести зміни, та законопроекти, які потрібно ввести в дію в 2009 році.

Говорячи про неприпустимість рецесивних процесів у економіці, Президент відзначив, що для її активізації можна використовувати різні механізми - зокрема, рефінансування комерційних банків, реалізацію відповідної фіскальної та тарифної політики.

Глава держави окремо наголосив на важливості проведення більш жорсткої бюджетної політики. "Задача - як оптимізувати видатки державного бюджету", - підкреслив він. У цьому контексті Президент відзначив, що при цьому мають бути збережені реально досягнуті на сьогодні рівні заробітних плат, пенсій тощо. "Це ми розглядаємо як абсолют, який не піддається дискусії", - підкреслив В.Ющенко, водночас відзначивши, що бюджетну політику потрібно перевести в "більш конструктивне інвестиційне русло".

Відзначаючи важливість прогнозованої курсової політики, Президент звернув увагу на актуальність питання збереження довіри вкладників до банківської системи. "Утримавши позицію депозитів, можна ясно сказати, що ми можемо утримати стабільну банківську систему", - сказав він.