Президент Віктор Ющенко скерував до Конституційного суду подання щодо відповідності Конституції України положень пункту 13 статті 4 розділу першого закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення впливу світової фінансової кризи на сферу зайнятості населення" від 25 грудня 2008 року. Це положення передбачає, що громадянам, які втратили роботу, починають виплачувати допомогу лише через 91 день після реєстрації на біржі праці, - повідомила 9 лютого під час брифінгу заступник глави Секретаріату Президента України - Представник Президента у Конституційному Суді України - Представник Президента України у Центральній виборчій комісії Марина Ставнійчук. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Глави держави.
За словами Марини Ставнійчук, аналіз цього закону засвідчив, що це його положення звужує обсяг прав громадян на працю, зокрема, на відшкодування втрати роботи.
"У зв'язку з цим у поданні до Конституційного суду звернено увагу на положення статті 22 Конституції, якою передбачено, що при прийнятті нових законів України не допускається звуження існуючого обсягу прав і свобод громадян", - сказала заступник Глави Секретаріату.
Вона наголосила на тому, що для Президента трудові та соціальні права є особливим пріоритетом за обставин складного стану української економіки, зокрема, тенденції до зростання безробіття.
"Зважаючи на важливе соціальне навантаження цього закону і беручи до уваги стан безробіття, Президент України зазначив прохання до Конституційного суду розглянути цю справу у невідкладному режимі. У нас є сподівання, що Конституційний суд не більше, ніж у місячний строк дасть свою правову позицію щодо конституційності запропонованих парламентом змін", - сказала Марина Ставнійчук.