Президент особливо наголосив на небезпечності політичної корупції, яка, зокрема, стала причиною парламентської кризи 2007 року. "Корупція ще більше прийшла у парламент, вона квітне як у парламенті, так і в політичних процесах поза парламентом", - сказав він, назвавши, як приклад, практику продажу місць у списках партій і блоків на місцевому та загальнонаціональному рівнях. У цьому контексті Глава держави виступив за скасування депутатської недоторканності, яка, як імунітет від юридичної відповідальності, сприяє поширенню корупції. Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Глави держави.
Віктор Ющенко назвав негативні наслідки, які тягне за собою політична корупція. "Корупційні прояви у вищих політичних колах провокують корупцію у сферах економіки, державного управління та правосуддя". Зокрема, корупція перешкоджає реформуванню економіки та притоку інвестицій, розвитку середнього та малого підприємництва. Коментуючи економічні ефекти корупції, Президент вказав не недопустимість такої практики, коли через залучення державних службовців і суддів до корупційних схем здійснюються рейдерські захоплення підприємств.
"Такі акції втілюються через корупційні схеми за участю реєстраторів, працівників виконавчої служби, окремих суддів, прокурорів, працівників контролюючих і правоохоронних органів. Без державного службовця рейдерство неможливе", - констатував Віктор Ющенко, вказавши на пасивну реакцію на такі факти з боку правоохоронних органів. (У 2007 році за фактами протиправного захоплення підприємств порушено і розслідуються 6 кримінальних справ.)
За словами Президента, корупція має такий соціальний аспект, як зростання бідності: корупція сприяє перетіканню ресурсів, зокрема бюджетних, на рахунки корумпованих осіб або груп. Поглиблюється соціальна нерівність громадян, збільшується соціальна напруга в суспільстві.