Президент України Віктор Ющенко вимагає від органів прокуратури швидкої та адекватної реакції на події навколо перепоховання радянських воїнів у м. Комарне Львівської області. Про це повідомила прес-секретар Президента України Ірина Ванникова.
"Глава держави наголошує: кожен, хто зневажить святий принцип, повинен відповідати перед Законом", - сказала І. Ванникова.
Президент України, за її словами, категорично засуджує будь-які прояви неповаги до військових поховань. Він наголошує, що усім - кожному воїну, хто боровся за Україну в ті часи, належить велика шана і честь.
"Президент закликає зрозуміти, що у часи Другої світової війни, опинившись між тоталітарними імперіями Гітлера і Сталіна, українці повстали на нерівну боротьбу з обома злочинними режимами. Не їх вина, а біда України, що її кращі сини були розділені фронтами", - додала прес-секретар.
Президент України однозначно наголошує, що ми маємо схилити голову перед мужністю тих, хто до останнього бився у ворожому оточенні під Києвом, Севастополем, Одесою, в Карпатах та волинських лісах. "Вони однаково любили Україну - вояк Залізної сотні і боєць дивізій Кирпоноса. Смерть кожного з них однаково болісно переживали їх матері на Галичині чи на Донбасі", - сказала І.Ванникова.
За її словами, Віктор Ющенко підкреслює, що не дозволить жодному представникові влади чи політикам піддавати сумнівам перемогу українського народу над фашизмом і сталінізмом.
Нагадаємо, з 17 до 29 листопада КП "Доля" на підставі рішень сесії Комарнівської міської ради (Городоцький район Львівської області) та дозволів Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій, проводило ексгумаційні дослідження на військовому цвинтарі у м. Комарно.
"Загальна кількість ексгумованих останків - 76, з них 40 військовослужбовці військ НКВС, комсомольські та партійні активісти (39 чоловічих та 1 жіночий скелети), 36 солдатів 92-го Перемишльського прикордонного загону. Це військове кладовище виникло внаслідок поховання там солдатів та офіцерів військ НКВС, а також комсомольських та партійних активістів, які загинули на території колишнього Комарнівського району в боротьбі з ОУН-івським підпіллям у 1944-49 рр. У післявоєнний час на кладовищі було перепоховано 36 солдатів 92-го Перемишльського прикордонного загону, які загинули в околиці м. Комарно 29-30 червня 1941 року. Загалом інформація, що містилася на надгробках, часто не відповідала дійсності. Наприклад, на одному з них писало: "Здесь похоронено офицеров, сержантов и солдат 17". Насправді, в ямі було виявлено лише 7 останків людей", - зазначив директор КП "Доля" Ярослав Онищук.