В інтерв’ю виданню "Die Welt" Президент України Віктор Ющенко, відповідаючи на запитання, чи знаходяться сьогодні кордони України під загрозою, наголосив: "Небезпека існує. Ми не ставимось занадто легковажно до державної незалежності, за яку ми заплатили високою ціною". Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі Президента.
"У ХХ столітті ми шість разів проголошували нашу незалежність і п‘ять разів втрачали її. Ми пережили Голодомор 30-х років - гуманітарну катастрофу з мільйонами померлих. Ми пережили Другу світову війну", - наголосив Ющенко.
Він пояснив: "Звісно, Крим є одним із найважчих пунктів на нашій географічній карті. Ми проводимо обережну політику, посилюючи щомісяця нашу участь там (не військову - прим. редакції). Проблеми регіону є давнішими, ніж наша незалежність. Присутність російського флоту тягне за собою подальші наслідки: що буде далі з нерухомістю, її орендою, навігацією, радіочастотами. Не береться до уваги те, що на нашій території зводяться будівлі, призначення яких є незрозумілим. Я не скажу, що це - цілеспрямована політика Росії, але там панує певний безлад".
Ющенко зазначив, що 1 жовтня набирає чинності нове положення про те, що російський флот, який також був задіяний у Грузії, повинен отримувати дозвіл перед тим, як залишити українські територіальні води. "Ми ж повинні знати, які російські підрозділи і скільки їхніх військовослужбовців пересуваються нашою країною. Кожна суверенна держава має на це право. Не можна ж допустити, щоб якийсь танк вільно переміщався українськими районами, а ми про це не були поінформовані", - наголосив президент.
Що ж до занепокоєння Заходу щодо початку нової "холодної війни", пов’язаним з грузинським конфліктом, Ющенко зазначив: "Напруга існує, але загалом я б не назвав це виникненням нової "холодної війни". Що стосується нас, то ми хочемо проводити діалог з Росією. Сусідство та наш стратегічний договір з Росією (від 1997 року - прим. редакції) нас до цього зобов'язують. Ми хочемо також спробувати зробити свій внесок у плідний діалог між США та Росією. Багато що залежатиме від того, як буде врегульовано кавказький конфлікт. Суть міжнародних взаємин полягає в недоторканності кордонів. Якщо не дотримуватись цього принципу, то це призведе до затяжного конфлікту в регіоні".