Ющенко закликав ізраїльських депутатів визнати Голодомор в Україні 1932-33 років

18:01, 14 листопада 2007

Сьогодні, 14 листопада, Президент України Віктор Ющенко виступив перед депутатами ізраїльського Кнесету. "Для нас вельми важливою буде моральна підтримка і солідарність Держави Ізраїль у вшануванні жертв тоталітарного терору проти Українського народу, особливо у час Голодомору 1932-33 років. Наш мотив - загальнолюдський", - зазначив Президент. Він наголосив, що мета цієї ініціативи України - "посилити спільну боротьбу проти будь-якої тоталітарної свідомості, незалежно від її подоби". Про це ZAXID.NET повідомила прес-служба Глави держави.

За словами Президента, робота для відновлення і вшанування спільної пам’яті і спільної спадщини має і буде продовжуватися і зростати.

У своєму виступі Віктор Ющенко наголосив на особливій спорідненості історій двох націй, для яких тривалий час "ворогом було зло бездержавності і неволі, що несло розбрат, кривду і ворожнечу між братами". За словами Президента, сьогодні ця спорідненість має ще одну опору - "це відданість демократії, яку обрали і втілюють у життя наші народи". У зв’язку з цим Віктор Ющенко висловив підтримку українською стороною ізраїльській спільноті та її демократії, а також співчуття з приводу трагічної історії єврейського народу. "У нашому серці - біль і скорбота за мільйонами невинних жертв вашої нації. Рішуче і однозначно ми засуджуємо усі злочини, вчинені проти єврейського народу тоталітарними режимами", - сказав Президент.

Глава держави заявив, що Україна жорстко і категорично відкидає прояви антисемітизму, ксенофобії й нетерпимості до людського життя. "З цим злом, що може отруїти будь-яке чисте джерело, треба вести постійну і непримириму боротьбу", - сказав він.

Віктор Ющенко підкреслив, що, зі свого боку, Україна всіляко сприяє розвиткові єврейської культури. "Я твердо підтверджую - єврейська спадщина в Україні завжди матиме належну опіку і захист", - зазначив Глава держави. Він нагадав, що в Україні було відкрито перший у Східній Європі музей пам’яті Голокосту. Також нещодавно було видано президентський указ про передачу іудейським релігійним громадам сувоїв Тори з Національного архівного фонду України. Сьогодні ізраїльській стороні передано розсекречені дані про діяльність єврейських організацій в Україні у 20-30-х роках ХХ століття. "З щирим серцем закликаємо спільними зусиллями повноцінно представити весь унікальний пласт єврейської культури і присутності в нашій державі", - сказав Президент.

Віктор Ющенко наголосив, що "в сучасних, нових обставинах ми здатні і зобов’язані по-новому відкрити взаємні можливості". На його думку, в українсько-ізраїльських відносинах "немає проблем, які неможливо розв’язати у мудрий і єднальний спосіб". В цьому контексті Президент позитивно оцінив підтримку з боку Глави ізраїльської держави української ініціативи розпочати "Діалог правди в ім’я майбутнього".

Віктор Ющенко також зазначив, що Україна прагне якнайширше розкрити перед громадськістю Ізраїлю світ українського життя і культури, її видатних постатей і великих прихильників українсько-єврейського зближення і порозуміння.