Політична частина щорічного послання Президента до ВРУ є на 80% зрозумілою і підтримуватиметься більшою частиною нардепів незалежно від їх забарвлення. "Контраверсійність прослідковується у частині, де Президент говорить про двопалатний парламент. Ющенко дещо злукавив. Законопроект Президента - це не зміни до Конституції, а нова редакція Конституції", - повідомив 31 березня ZAXID.NET політолог Андрій Єрмолаєв, коментуючи щорічне послання Президента України Віктора Ющенка до ВРУ.
"Це нове тлумачення функцій держави, прав і обов’язків громадян. Не можна проводити такі ініціативи зверху. Хто і коли має розглядати і аналізувати ці зімни, для цього варто би було скликати Конституційну асамблею, а не представляти, це як законопроект без будь-якого обґрунтування. Президент, можливо, розраховує на те, що, наголошуючи про політичні зміни депутатам, він зможе спіймати їх у пастку. Депутати не готові розглядати нову Конституцію, розгляд цього питання може розтягнутися до виборів, можливо, це черговий хід", - продовжив свою думку політолог.
"Він також додав, що економічна частина послання, що за своїм конституційним визначенням послання, це оцінка стану справ і перспектив: "Цього якраз ми і не почули. Економічний блок цього послання був частково цікавим, і Президент запропонував ряд ініціатив, які мали би реалізовуватися. Проте стратегія, запропонована Ющенком, є хаотичною. Він мав відштовхуватися від прогнозу, якою має бути економіка після проходження гострої фази кризи, показати, що може забезпечити інвестиції в Україну, її економічну інтеграцію, що буде з банківською сферою, окреслити строкові завдання для галузей".