Ющенко знайшов ресурси для подолання наслідків світової фінансової кризи

09:40, 21 жовтня 2008

"Я глибоко переконаний в тому, що Україна має ресурси дати достойну відповідь на ці виклики", - заявив 20 жовтня Глава держави після засідання Ради національної безпеки і оборони, присвяченого обговоренню фінансової ситуації та стабілізації національної економіки. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

"У рамках Конституції і моїх повноважень, з відповідальністю перед усіма співвітчизниками, беру ситуацію під жорсткий контроль. Нам треба зробити всі необхідні рішучі кроки", - сказав Президент, коментуючи ситуацію, коли економічні ризики збіглися із політичною кризою в українському парламенті.

Пояснюючи заходи, яких рекомендувала вжити РНБО, Президент висловив переконання, що їх ефективність залежить від довіри українських громадян та бізнесу, а також консолідованості інституцій, які мають повноваження у економічній та фінансовій політиці.

"Довіра людей є ключовим фактором подолання цієї кризи", - сказав Президент.

Він повідомив, що РНБО рекомендує вжити чотири умовні блоки заходів: заходи, які мають запобігти рецесії в окремих галузях економіки; внесення змін до бюджетної політики в частині видатків; забезпечення державних і корпоративних фінансових зобов'язань за зовнішніми запозиченнями; стабілізація національної валюти і фінансової і банківської системи.

Щодо останнього пункту, Президент уточнив, що йшлося про необхідність прийняття рішень про створення Стабілізаційного фонду за рахунок в основному надходжень від приватизації та коштів, отриманих від розміщення облігацій державної позики.

"Добре розуміючи, що ринок запозичень сьогодні закритий, він складний, ми виходимо з того, що першим кроком до фінансування стабілізаційного фонду повинні бути кошти приватизації", - пояснив Президент. При цьому він додав, що під час засідання всі члени РНБО одноголосно висловилися проти використання надходжень від приватизації на споживання. "Ці кошти повинні спрямовуватися на розвиток", - сказав Віктор Ющенко.

Також РНБО вбачає реальні можливості збільшити Фонд гарантування вкладів населення на 1 мільярд гривень, а також страхові суми банківських вкладів до 100 тисяч гривень.

"Таким чином, 98% усіх вкладів населення банківської системи України є гарантованими", - заявив Віктор Ющенко.

Коментуючи зміни до бюджетної політики, він висловив наполягання на тому, що вона має позбутися популізму, який був їй властивий останні 8 місяців. При цьому, наголосив Президент, соціальні стандарти будуть підтримані на достатньому рівні. "Ми зберігаємо реальний рівень соціальних стандартів", - запевнив Президент.

Він додав, що скорочення видатків має торкнутися адміністративних апаратів органів влади і місцевого самоврядування. Було запропоновано скоротити їх на 20%. Президент знову наголосив на тому, що бюджет наступного року має бути бездефіцитним.

Глава держави повідомив, що предметом розгляду РНБО також була ситуація навколо "Промінвестбанку". НБУ ближчим часом внесе кінцеві пропозиції щодо врегулювання цієї ситуації, які мають найбільше відповідати інтересам вкладників ПІБ і національним інтересам.

"Ми все зробимо необхідне для того, щоб найближчим часом відродити роботу одного із провідних, системних банків України", - запевнив Глава держави.