"Думаю, Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко повинні подолати риторику конфлікту, яка між ними існує, відмовитися від публічної конфронтації, взаємних звинувачень, тоді коаліція працюватиме ефективно", - заявив сьогодні, 17 грудня, у коментарі ZAXID.NET політолог Володимир Фесенко.
"Нічого нового немає в ситуації, коли новостворена коаліція має 213 голосів. Навесні коаліція БЮТ та НУНС реально також мала меншу кількість голосів, аніж було потрібно для більшості. Нова коаліція також нагадує цю ситуацію. Формально у фракціях, які увійшли до коаліції, є необхідні 226 депутатів. Та реально таких голосів менше. Як вийти з такої ситуації? Як і на весні - за рахунок ситуативної підтримки окремих рішень окремими депутатами від інших фракцій", - зазначив Володимир Фесенко.
За його словами, окремі законодавчі ініціативи уряду та самої коаліції зараз підтримують представники КПУ, окремі іноді й десятки депутатів від Партії регіонів.
"Інший шлях, більш продуктивний, над яким коаліції треба замислитись - конструктивні взаємини з тією частиною фракції НУНС, яка не підписала коаліційної угоди. До того ж, останнім часом ми чуємо від Ксенії Ляпіної, що ця частина депутатів також може підтримувати ініціативи і своєї фракції, і коаліції", - каже політолог.
Володимир Фесенко переконаний, що Ющенкові треба задуматися над ситуацією в його партії та фракції НУНС. "Те, що більшість членів фракції НУНС не прислухалися до позиції Президента, є серйозним сигналом для Глави держави та лідера "Нашої України". З цього треба робити певні висновки. Однак я не бачу у створення коаліції поразки Ющенка. Давайте оцінимо, що було б для Ющенка гірше - коаліція БЮТ та Партії регіонів, чи коаліція, до якої входить його фракція, непрацюючий парламент, чи парламент, який все-таки ухвалює рішення, в тому числі й ті, на прийнятті яких наполягає Президент", - зауважив політолог.
В.Фесенко вважає, що у позиції Президента зараз є елементи емоцій, адже Ющенко ще не відійшов від ідеї позачергових парламентських виборів, хоча й сам зараз заявляє, що вони зараз недоречні.
Нагадаємо, 16 грудня в парламенті було підписано коаліційну угоду між фракціями БЮТ, НУНС і Блоку Литвина. Кількісно коаліція не має необхідних для прийняття рішень 226 голосів. З фракцій коаліції свою участь підтвердили 213 депутатів: 156 - БЮТ, 20 - Блок Литвина і 37 - НУ-НС.