Подія для тих, хто хоче творити підприємництво в Україні. Вже вдесяте Весняний діловий форум збирає у Львові бізнесменів, топ-менеджерів та економістів. На події говорять про мікро і макроекономіку, перспективи реформування економічної та соціальної сфер, інфраструктуру, інвестиції, а також приклади успішного бізнесу. Тема цьогорічного форуму – Україна 2019.
«Дві важливі речі: перша – гуртуватися. І друга – це, насправді, віра. Є можливості, це загрози, це ризики. Що буде з фінансами, що буде взагалі з країною, з економікою. Як вона надалі буде розвиватися. Надзвичайно складна ситуація, і тому важливо почути багато якісної інформації від хороших експертів», – каже організатор форуму та керуючий партнер «HD Partners» Володимир Глащенков.
Своїм досвідом ділилися українські та міжнародні експерти. Попри те, що Україна переживає період невизначеності, зазначають учасники, її економіка у хорошому стані – кращому, ніж на початку війни.
«Зростає економіка, знижується інфляція. Всі макропоказники в доброму стані. Але в нас залишається декілька важливих викликів. Один із них – те, що уряд має досить суттєві, пікові зовнішні погашення боргу і виплати за зовнішнім боргом. І має з цим впоратися. Але тут вихід дуже простий – співпраця з МВФ, доступ до зовнішніх ринків», – пояснила головна економістка Dragon Capital Олена Білан.
В останні роки Україна отримала чимало іноземних інвестицій. Перспективами подальших капіталовкладень поділилися великі інвестиційні компанії світу – Dragon Capital, Horyzon Capital, Європейський банк реконструкції й розвитку.
«Різні проекти реалізовуємо. Це інфраструктурні, державні проекти. Дороги, залізниця, порти, аеропорти. Є ще муніципальні проекти. Вода, світло, тепло, громадський транспорт. Беремося й за приватний сектор – переробка продуктів харчування й за все, що пов'язане з приватним сектором. Ми дуже багато зараз уваги звертаємо й на відновлювальну енергетику й енергозбереження», – розповів про інвестиції старший радник із зовнішніх зв'язків ЄБРР Антон Усов.
На форумі кажуть: сміливі підприємці вирушили за кордон. А от найсміливіші залишилися в Україні – щоби розвиватися навіть у складних умовах.