З 17 січня в Україні почне діяти закон про податковий компроміс

16:29, 16 січня 2015

У п'ятницю, 16 січня, опублікований закон № 63-VII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу". Документ опублікований в газеті "Голос України".

Даний закон вступає в дію на наступний день після його опублікування.

Закон доповнює розділ XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України новим підрозділом 92, що врегульовує механізм уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток та податку на додану вартість під час застосування процедури податкового компромісу, і яким передбачено подання платниками податків за добровільним рішенням уточнених розрахунків податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року.

Платник податків при застосуванні процедури податкового компромісу повинен сплатити 5% від суми задекларованих або визначених у податковому повідомленні-рішенні податкових зобов'язань; тобто 95% суми відповідного податку будуть вважатися погашеними.

Закон передбачає наступне:

- уточнено положення щодо добровільності прийняття рішення платника податків про участь у процедурі податкового компромісу;

- визначено, що процедура податкового компромісу може тривати до 70 календарних днів, а також запропоновано встановити, що проведення податкової перевірки платника податків при поданні уточнюючого розрахунку не призначається за періоди, які контролюючим органом вже проводилася. Також встановлюється, що призначена податкова перевірки платника податків проводиться виключно щодо податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість в межах процедури податкового компромісу;

- встановлено, що платник податків, який вирішив застосувати процедуру податкового компромісу до неузгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток та/ або податку на додану вартість щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження подати у письмовій формі заяву про намір досягнення податкового компромісу, яка є фактом узгодження податкових зобов'язань;

- до процедури податкового компромісу долучені випадки, коли у платника податків за рішенням контролюючого органу розпочата документальна перевірка або складено акт на наслідками такої перевірки. У таких випадках платник податків має право подати до відповідного контролюючого органу уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила податковий компроміс 25 грудня 2014 року. За відповідне рішення проголосували 264 нардепи з 226 мінімально необхідних.

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 15 січня 2015 року.