Ваш будинок – ваша власність і відповідальність. Уже з 1 липня мешканці багатоквартирних будинків зможуть самі обрати управителя свого будинку. Комунальне майно відходить у минуле. Президент України вже підписав відповідний закон. Тепер мешканці власники будинку і відповідальні за нього.
У Львові не всім подобаються послуги комунальних підприємств. Скажімо, пані Леся мешкає на Сихові і нарікає на своє ЛКП. За її словами, ремонту під’їзду від ЖЕКу не дочекаєшся, а найпростіші речі робить з-під палки.
«Щоб вкрутити лампочку, я дзвоню на гарячу лінію міста, гаряча лінія міста дзвонить у ЖЕК і через 5 хв вони приходять і вкручують лампочку. Вважаю, таки треба робити збори і відокремлюватися», – додала мешканка вулиці Хоткевича, 20 Леся Семчук.
Втім, пані Оля, яка живе поруч, роботою того ж ЖЕКу задоволена: «Щодо прибирання сміття, прибирання під’їзду, території, то в принципі нормально нема на що жалітися, виконують свої обов’язки».
Обидва будинки обслуговує підприємство «Житловик С». Зараз на балансі воно має 212 будинків. Директор ЛКП Роман Олійник вважає, що навіть з новим законом без роботи не залишиться.
«Я не переживаю за те, що від моїх послуг, від наших послуг, відмовляться. На сьогодні ми надаємо якісні послуги, але мешканці вправі вибирати, хто і як їм надаватиме ці послуги», – зазначив директор ЛКП «Житловик-С».
Зрештою, тепер з прийняттям нового закону, мешканці можуть вибирати собі управителя. Закон усуває монополію ЛКП, натомість передбачає конкурентний ринок для компаній, які надаватимуть послуги з утримання багатоквартирних будинків на договірній основі.
Втім, приватних управителів у Львові не так вже й багато – не більше, ніж 10. Одна з них – пані Стефанія – керує асоціацією ОСББ і перш ніж брати на обслуговування нові будинки, добре подумає.
«Довкола в нашому районі всі будинки колишні кечівські, які обслуговувалися і не обслуговувалися в ЛКП ,і знаючи технічний стан будинків, повірте мені, в мене рожевих окулярів немає і я тверезо дивлюся на всі речі», – запевнила голова асоціації ОСББ «Оберіг» Стефанія Климко.
Щоб відмовитись від ЖЕКу й обрати управителя потрібні голоси власників понад половини квартир. Якщо за рік мешканці не проведуть зборів, господарника їм призначить міська рада. Хоча там сподіваються, що городяни будуть активними.
«Ми прийдемо до того часу, коли наші об`єднання власників квартир багатоквартирних будинків будуть оголошувати конкурс на обрання управителя, бо договір з ними підписується, як правило, на рік», – розповіла начальник міського відділу супроводу ОСББ Галина Когут.
Усе залежить від того, чи знатимуть люди про нові можливості. Зараз у міській раді думають, як доступно розповісти мешканцям про новий закон.