З 1 січня домашнє м’ясо та молоко в Україні буде поза законом

17:48, 25 грудня 2014

1 січня 2015 року набуває чинності заборона, яку Верховна Рада прийняла минулого літа в рамках «євроінтеграційного» пакету. За новими правилами, аграрії повинні будуть здавати м’ясо-молочні продукти в пункти прийому для спеціальної обробки та сертифікації.

Однак на львівських ринках про нововведення ні сном, ні духом. Ті, хто продає на базарах, переконані – це знущання над селянами. На практиці цей закон заборонить селянам продавати м’ясну та молочну продукцію, вироблену власноруч. Тому продавці запеваняють: заборонять продавати як звично – перейдуть на чорний ринок.

«То як? Я вигодував свиню, а продати не маю права? Ну... тоді покупці будуть приходити до хати», – поділився враженнями продавець пан Йосиф.

Звичайно, використовувати продукти тваринництва для власного вжитку фермери можуть. А от на ринок – тільки через сертифікацію. Можна об'єднуватися в кооперативи, але поки що українські селяни цього бояться.

«Кооператив дає змогу збути продукції, кооператив це вигідно, але він має мотивувати. Втім, для цого потрібно робити кроки з боку державної влади. Фактично, на сьогодні толкової програми для створення таких речей немає», – розповів експерт аграрного експорту Іван Стефанишин.

Для створення пунктів прийому сільськогосподарської продукції потрібно, щонайменше, 2 млрд грн. А в бюджеті таких сум наразі немає. Тож швидше за все дію закону відтермінують на два роки.