З 200 депутатів ЛМР і ЛОР про свою роботу прозвітували 13, - КВУ

13:41, 5 грудня 2014

На 200 запитів КВУ щодо діяльності депутатського корпусу як міськради Львова, так і Львівської обласної ради, які були надіслані на адреси органів самоврядування офіційно ще у серпні, організація отримала відповіді тільки від трьох депутатів ЛМР та девятьох депутатів ЛОР, і це 6% депутатів.

Про це на прес-конференції 5 грудня заявила виконавчий директор ЛОГО «КВУ» Соломія Саврук.

Своєю чергою присутні на прес-конференції депутати міськради Львова заявили, що не змогли надати звіти про виконану роботу через погану комуніакцію із управлінням секретаріату ради ЛМР. Саме в управлінні їм начебто не надали анкети, надіслані від КВУ ще на початку серпня.

«Я б відповів із задоволенням на всі питання від КВУ, якби отримав  анкету, але мені її не передали. Причини того, гадаю, ще будемо з’ясовувати, але звіти готовий надати у повному обсязі», - заявив депутат Львівської міськради Валерій Веремчук.

Водночас голова фракції ВО «Свобода»  ЛМР Любомир Мельничук заявив, що публічні звіти про свою роботу він періодично розміщує на особистій сторінці у соцмережі Facebook. Однак, на офіційному інформаційному порталі депутатів ЛМР, який створений спеціально для того, аби обранці мали можливість публічно висвітлювати тут свою діяльність на посадах, не розміщує, бо не налагодив спілкування із чиновникам, які його наповнюють.

«Управління «Секретаріат ради», яким керує Любомир Зубач не підпорядковується депутатському корпусу ЛМР. Всі ці  процеси, які організовують роботу депутатів  – це і сайт, і вся інша організаційна робота фактично перебувають у підпорядкуванні міського голови, по суті - це подвійне підпорядкування. Яким чином деякі депутати отримали ці анкети, а інші ні, ми ще будемо з’ясовувати», - розповів Мельничук.  

Він також заявив, що управління  «Секретаріат ради» не має можливості користуватись послугами численного персоналу прес-служби Львівської міськради, якими, натомість, послуговується міський голова Львова, що теж ускладнює роботу із висвітлення депутатської діяльності, зокрема на інформаційному порталі депутатів ЛМР.

Соломія Саврук у відповідь на зауваження депутатів про те, що вони нібито не бачили анкети від громадської ораганізації, зазначила, що в особистих розмовах із представниками депутатського корпусу отримувала дещо іншу інформацію.

«В особистих розмовах із депутатими я чула інше. Зокрема,  мене питали, а для чого ви нам розсилаєте перед виборами оці запити? Отже, якось дивно, що декому вони були передані, а хтось їх ніби і не бачив», - зазначила Саврук.

Як повідомляв ZAXID.NET, відповідно до щорічного моніторингу відкритості та прозорості органів місцевого самоврядування Громадянською мережею ОПОРА, індекс публічності  Львівської міської ради у 2014 році знизився на 12% у порівнянні з минулим роком. 

Депутатський корпус Львівської міськради отримав найнижчий показник у рейтингу публічності серед трьох суб’єктів дослідження органів місцевого самоврядування Львова за 2014 рік. Так, індекс публічності обранців ЛМР становить лише 41%, що на 5% менше у порівнянні з минулим роком, і цей показник є значно нижчим за індекс публічності голови міста Львова (50%) та виконавчих органів ЛМР(56%).