З 2011 року в Україні може посилитися конкуренція фондових бірж

21:30, 2 листопада 2010

У другій половині листопада цього року Державна комісія з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР) планує винести на розгляд Кабінету Міністрів проект Програми розвитку фондового ринку на 2011-2015 роки. Про це повідомив голова ДКЦПФР Дмитро Тевелєв.

Як повідомив ZAXID.NET голова ДКЦПФР, програма передбачає основні чотири завдання: значне збільшення ліквідності, капіталізації і прозорості фондового ринку; реформування і модернізацію інфраструктури фондового ринку, у першу чергу біржової системи, депозитарної, клірингової систем; захист прав інвесторів; покращення якості регулювання».

Д.Тевелєв зазначив: «Регулятор має по-іншому подивитися на свої роль і місце на фондовому ринку. Від усвідомлення себе контролюючою структурою треба перейти до психології рушія розвитку ринку. Регулятор має сприяти розвитку ринку, створювати для цього умови». За його словами, програма передбачає введення прогнозних показників розвитку фондового ринку до 2015 року.

Окрім цього, голова ДКЦПФР додав: «Програма передбачає модернізацію біржової системи, хоча до цього часу ходила теза про консолідацію біржової системи. Моя думка - 10 бірж для України, напевне, трохи занадто. Якщо б кожна з цих бірж була результативною, мала реальні об’єми, обороти торгів, то нехай. Але ми читаємо звіти, і бачимо, що реальних бірж 2-4, які працюють, мають необхідне і достойне для нашого ринку технологічне забезпечення, необхідну ліквідність, а інші виконують проектні задачі, разові функції. Це не може не викликати певне відчуття дискомфорту».

За його словами, комісія не має наміру адміністративно вирішувати, якій біржі працювати далі, а якій закриватися. «Наша команда не є прихильником революцій і силових методів щодо учасників ринку. Ринок має 10 бірж, значить це йому потрібно. Коли ми говоримо про модернізацію біржової системи, то маємо на увазі створення таких правил, які покращать правила біржової торгівлі. Ті, хто зможуть відповідати цим правилам, будуть працювати», - сказав він.

Д.Тевелєв додав: «Якщо ти біржа - працюй, але в тебе має бути необхідне технологічне оснащення, хороша розрахункова система, хороші стандарти роботи, зафіксовані і прийняті усіма учасниками біржі, високий ступінь якості взаємодії з торгівцями, якість звітності, якість клірингу, тобто біржі мають відповідати доволі високим вимогам».