Міністерство освіти і науки України планує з 2016 року проводити державну підсумкову атестацію у школах у форматі зовнішнього незалежного оцінювання.
Про це під час проведення селекторної наради в міністерстві розповів заступник міністра освіти Павло Полянський, передає прес-служба Міносвіти.
За словами Полянського, Міністерство освіти України до 2016 року має намір поєднати проведення зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації з усіх навчальних предметів.
Також він повідомив, що відповідно до "Концепції розвитку освіти на період 2015-2025 років" передбачений перехід на зовнішнє незалежне оцінювання в початковій та основній школі.
Зазначимо, що 24 квітня 2015 року всі випускники одинадцятих класів складатимуть підсумкову атестацію у вигляді ЗНО з української мови та літератури. Для проходження ЗНО кожен 11-класник має заздалегідь зареєструватися на порталі Українського центру оцінювання якості освіти. За виконання тесту з української мови та літератури випускники отримають дві оцінки. Першу – за проходження державної підсумкової атестації за шкалою від 1 до 12 балів, другу – за складання ЗНО за шкалою від 100 до 200 балів. Результати єдиного тесту з української мови і літератури будуть оголошені до 12 травня 2015 року.
Як відомо, тест з української мови і літератури у 2015 році матиме два варіанти складності: базового та поглибленого рівнів. Завдання базового рівня з української мови і літератури складатиметься із 58 завдань, на виконання яких буде відведено 150 хвилин. До тесту поглибленого рівня буде включено 74 завдання, 58 з яких матимуть базовий рівень складності, 16 – поглиблений. На виконання роботи поглибленого рівня учасникам ЗНО буде відведено 210 хвилин. Рівень складності тесту визначать вищі навчальні заклади.
Додамо, що цього року Міносвіти внесло зміни до проведення ЗНО. Зокрема атестат про проходження атестації буде дійсним лише рік, з української мови та математики введено два рівні тесту, а також змінено систему визначення результатів.