З 40 українсько-російських пунктів пропуску жоден не відповідає сучасним вимогам

20:48, 10 січня 2011

В Україні із 40 пунктів пропуску через державний кордон із Росією, розташованих на території Харківської та Сумської областей, нині немає жодного, який відповідав би сучасним вимогам з оснащення засобами прикордонного та митного контролю, зв'язку та розміщувався б у належних приміщеннях.

Про це йдеться у звіті Рахункової палати за результатами аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2008 році - І півріччі 2010 року, повідомила прес-служба відомства в понеділок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Колегія Рахункової палати заслухала звіт і зробила висновок, що "витрачено мільйони гривень, проте очікуваних змін досі немає".

Так, згідно з прес-релізом, територіальні органи митної та прикордонної служби отримали у зазначений період на реконструкцію приміщень, придбання сучасних засобів контролю 48 млн грн із держбюджету, понад 30 млн грн - від міжнародних організацій. Ще понад 47 млн грн на зазначені цілі використали Державна адміністрація залізничного транспорту ("Укрзалізниця") та Державна служба автомобільних доріг ("Укравтодор").

Водночас, зазначає Рахункова палата, це не сприяло "суттєвому покращенню стану пропускних пунктів, а отже, і здатності забезпечувати законний та оперативний перехід через державний кордон".

Рахункова палата зазначає, що фактично жоден із пунктів пропуску Харківської та Сумської областей не здатний забезпечити стабільний, якісний та ефективний прикордонний та митний контроль з урахуванням вимог міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною у 2003-му та 2006 роках.

Колегія Рахункової палати наголосила, що необлаштованість пунктів пропуску на українсько-російському кордоні в Харківській та Сумській областях негативно позначається на якості проведення прикордонного та митного контролю, що призводить до фінансових втрат держави.

"У тому, що рівень надходжень до бюджету від сплати митних платежів у 2009 р. зменшився порівняно з 2008 р. на 13,1%, є негативна складова територіальних органів митної і прикордонної служби, які не забезпечують належних умов для роботи пропускних постів", - зазначається в прес-релізі.

"Сьогодні з такими пропускними пунктами на кордоні годі й говорити про інтеграцію України в європейську та світову економіку", - заявив голова Рахункової палати Валентин Симоненко.