Частина абонентів «Укртелекому», телефони яких підключено до застарілих аналогових АТС (більш сучасні - цифрові. – ред.), отримала від компанії повідомлення про те, що з 1 березня у них припиняється посекундна тарифікація місцевих дзвінків і вводиться фіксована абонплата. Причина - застаріле обладнання погодинного обліку, яке буде демонтовано.
Через це у абонентів, які не витрачають на розмови дуже багато часу, рахунки за телефон зростуть майже на чверть, пише "Сегодня".
В самому "Укртелекомі" розповіли, що зараз фізособи-городяни, що користуються стаціонарним телефоном, вносять в місяць 19,73 грн абонплати (у селах - 10,51 грн.). При цьому вони мають право на 12 000 нетарифікованих, тобто безкоштовних секунд (200 хвилин) розмови. За кожну зайву хвилину розмови понад цих двохсот треба заплатити 5,4 копійки, а якщо наговорити більше 840 хв. на місяць, то хвилина обійдеться вже дешевше - 3,78 коп.
Невелика частина абонентів і зараз з технічних причин платить фіксовану абонплату - 27,02 грн (у селах 12,02 грн.). Тепер їх кількість значно зросте, тому що, за даними "Укртелекому", на таку абонплату (27,02 грн) переведуть з 1 березня третину абонентів (більше 3 млн номерів).
Як пише видання, посилаючись на власне джерело у Мінтрансзв'язку, з розвитком мобільного зв'язку люди стали набагато менше користуватися стаціонарними телефонами і більшість вкладається в ліміт 200 хв. в місяць. Таким чином, ті, хто мало користується телефоном, залишаться в програші.
Натомість "Укртелеком" вбиває відразу двох зайців: заощаджує на експлуатації систем обліку часу і отримує додатково по 7 грн на місяць з кожного апарату, разом близько 20 млн грн.