З червня у Львові демонтовуватимуть непогоджені вивіски та рекламні конструкції

15:25, 13 травня 2008

"В червні з будівель, які є пам’ятками архітектури, демонтовуватимуть непогоджені вивіски та рекламні конструкції. Почнемо з центральних вулиць Львова", - повідомила сьогодні, 13 травня, під час брифінгу директор КП "Адіміністративно-технічне управління" Львівської міської ради Інна Свистун.

Відповідно до постанови виконкому від 18 лютого 2008 року "Про внесення змін до порядку встановлення вивісок у м. Львові", до 15 травня підприємства та установи мали привести до встановлених рішенням виконкому вимог.

"Ми надіслали приписи всім власникам, які мають погодити вивіски. Якщо власники цього не зроблять, ми, після одержанні відповідного наказу, проводитимемо демонтаж. Це можна буде зробити не раніше червня", - додала І. Свистун.

Загалом у місті слід провести інвентаризацію вивісок та рекламних конструкцій на близько 25 тисячах будівель. "Це ми зробимо не раніше, ніж за рік. Роботи тут багато. Але ми повинні очистити місто від пластику, за яким вже не видно пам’яток архітектури", - додала вона.

І.Свистун зазначила, що зараз до міської ради надходять багато звернень від підприємців щодо того, що на будівлі, де знаходиться їх підприємство чи установа, розміщено вивіску, а не рекламу, як це випливає зі встановлених норм. "За погодження вивіски не потрібно платити. Витрати йдуть на проект вивіски. За рекламу встановлюється помісячна плата 20-40 грн за квадратний метр залежно від того, в якому районі розташовано будівлю. Штраф за порушення із розміщення реклами дорівнює чотирьохкратній вартості незаконно встановленої вивіски", - розповіла І.Свистун.

Довiдка ZAXID.NET

Вивіска має містити юридичну назву суб’єкта господарювання; профіль діяльності, якщо він не випливає із назви; режим роботи. Сама вивіска має розміщуватися паралельно до фасаду будинку, не вище отвору дверей, її площа не повинна перевищувати 0,5 кв м.

Погоджувати встановлення вивіски слід лише для об’єктів, що знаходяться у зоні історичного середовища та охоронній зоні ЮНЕСКО. Вивіски на будівлях у зоні ЮНЕСКО та на пам’ятках архітектури слід виготовляти виключно з природних матеріалів (бронзи, латуні, кераміки, каменю) за допомогою технік, які є характерними для оформлення історичного середовища.