З двоставковим тарифом малозабезпечені мають субсидії цілорічно, - чиновниця

14:02, 11 липня 2013

При двоставковому тарифі на тепло, який наразі діє у Львові, але від якого вирішили відмовитися депутати, мешканці з невеликим рівнем доходів мають можливість отримувати субсидії цілорічно, а не тільки в опалювальний сезон.

Про це розповіла начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту Леся Дронь, - інформує прес-служба Львівської міської ради.

«Зараз при двоставковому тарифі мешканці з невеликим рівнем доходів мають можливість отримувати субсидії не тільки взимку, але й влітку. При одноставковому тарифі в зимовий період субсидії отримуватимуть і сім’ї, які мають сукупний дохід від 5 тис. грн», - зазначила вона.

Як інформував ZAXID.NET, депутати Львівської міської ради 27 червня прийняли ухвалу про скасування двоставкового тарифу з оплати за теплопостачання. Ухвала передбачає, що одноставковий тариф має вступити в дію з 1 жовтня 2013 року. Це питання виніс на розгляд «свободівець» Любомир Мельничук.

18 липня у Львові відбудеться засідання сесії міської ради. Таке розпорядження підписав міський голова Львова Андрій Садовий. Головним питанням засідання є перегляд скасування двоставкового тарифу на тепло.

Довідка

При двоставковому тарифі сума, яку мешканці мали б сплатити в опалювальний сезон за тепло, розбивається на весь рік, аби полегшити навантаження на сімейні бюджети. Двоставковий тариф на тепло складається з двох частин: «умовно-постійні» (абонентська плата) та «умовно-змінні витрати» (плата за фактично спожиту теплову енергію).

Абонплату, «умовно-постійні витрати» мешканці сплачують впродовж року. Зараз вона становить 1,301 грн за м кв загальної опалювальної площі квартири.

Кошти, отримані у вигляді абонентської плати від населення, спрямовуються на потреби підприємства. Зокрема, на придбання матеріалів (труб, засувок, компенсаторів), сплату різноманітних податків і зборів, виплату заробітної плати і відрахувань по заробітній платі.

Абонплата є не додатковою платою. Це – просто розщеплення тарифу на 12 місяців. У підсумку, загальна сума, яку витрачає мешканець на послуги з теплопостачання за рік, є такою ж , як і при одноставковому тарифі за 6 місяців.

У жовтні 2006 року Кабінет Міністрів України зобов'язав усі теплопостачальні підприємства застосовувати у роботі двоставкові тарифи.

Кабмін 26 квітня 2007 року зобов’язав Міністерство з питань ЖКГ з місцевими органами виконавчої влади вжити заходів з впровадження двоставкових тарифів.