«З каліки Геракла не зробиш», - Сех про сланцеву угоду

14:29, 24 липня 2013

Угода про видобування сланцевого газу в Україні становить інтерес не для держави, а для «Сім’ї», оскільки є великою корупційною схемою, заявила 24 липня під час прес-конференції у Львові народний депутат від ВО «Свобода», голова парламентського комітету з питань екології Ірина Сех.

Зокрема Ірина Сех звернула увагу на те, що, згідно з текстом угоди, який надали Львівській обласній раді, розподіл вуглеводнів відкриває перспективу крадіжки українських надр, адже інвестори отримують більше, ніж держава. Окрім того, народний депутат вказала на можливість відчуження в людей земельних ділянок, під якими можуть бути родовища сланцевого газу.

Також народний депутат наголосила, що, за угодою, Україна вже винна компанії Chevron близько 3 млн доларів. «Усі ці семінари, виноград взимку – це було за наші з вами гроші», - зазначила вона. До цього Ірина Сех додала, що серйозних прибутків для державного бюджету і для місцевих громад угода не передбачає, адже інвестори не сплачуватимуть навіть ПДВ.

Окрему увагу голова екологічного комітету приділила третій стороні в угоді – підприємству «СПК-Геосервіс», зазначивши, що ця компанія взялася невідомо звідки і не має жодного досвіду в цих питаннях.

Своєю чергою голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначила, що з 260 сторінок угоди лише 2 присвячені охороні навколишнього середовища, і те – лише загальними фразами. Угода, за її словами, написана так, щоб закордонні інвестори не несли жодної відповідальності за шкоду довкіллю.

На запитання, чи надалі вона домагатиметься виправлення недоліків угоди Ірина Сех відповіла: «З каліки Геракла не зробиш». Втім, за її словами, депутати Львівської обласної ради домагатимуться щонайменше проведення експертизи тексту угоди, яка передбачена законодавством.

Зазначимо, що загалом прес-конференція була присвячена результатам поїздки української делегації у США для ознайомлення з видобуванням сланцевого газу на місці. Учасники делегації наполягали, що екологічні загрози від гідророзривів таки існують, хоча представники інвесторів таку загрозу заперечують.