З любов’ю до Львова

Український стартап TripMy презентував унікальний мобільний путівник Львовом

20:17, 13 вересня 2014

13 вересня український стартап Trip Mе презентував бета - версію путівника Львовом TripMe Lviv.  Додаток поки що доступний тільки на iOS, але згодом з’явиться версія для Android. Винятковим путівник робить те, що він презентує місто тематичними маршрутами, а до формування контенту мобільного гіда згодом зможуть приєднатися і користувачі.

СЕО Trip Mе Антон Півнюк під час презентації аплікації 13 вересня у Львові розповів, що ідея створення додатку безпосередньо пов’язана з містом левів, бо, по-перше, він безмежно закоханий у Львів, а, по-друге, місто настільки історично та подіємо цікаве, що здатне привабити найфанатичніших серед туристів. До того ж, зі слів Півнюка, у мерії Львова позитивно сприймають все, що пов’язане із популяризацією міста.

«Коли у Одесі на вулиці мене за руку піймав хлопець зі словами: я працюю в мерії Львова і хочу аби ви робили цей додаток саме про наше місто – у мене не було слів, а зважаючи на те, що я і так люблю Львів, питання вибору між Києвом і Львовом перестало існувати», – каже Антон.

Він розповів, що унікальність путівника TripMe Lviv в тому, що презентуватиме він місто незвичним форматом – окремими туристичними маршрутами, кожен з яких представлений кільканадцятьма тематичними короткими історіями із життя міста у різні часи.

«Наразі у нас у же готовим є тематичний маршрут «Личаківське кладовище», маршрут під назвою «Кримінальний Львів», «Храми Львова» та маршрут «Книжковий форум». У планах багаторівневий маршрут «Визвольний рух у Львові» та «Полювання на левів», а також Львів еротичний, – розповів стартапер.

У створенні статей до путівника брали участь старший науковий співробітник Львівського Національного музею «Тюрма на Лонцького» Ігор Дерев’яний та львівський гід Ігор Осідач.

«Ми знайомі з хлопцями давно, ідея визріла теж давно, а особливість стартапу у тому, що ти можеш вибирати собі сам, з ким тобі працювати, і за яким принципом підбирати контент, – пояснює Антон, – ми не шукаємо окремо конкретну людину під контент, ми просто бачимо цікаву тему і робимо під неї контент, і тільки користувач вирішить, чи задум перспективний».

Ігор Осідач, який займався формуванням маршруту «Личаківське кладовище» переконаний, що у текстах історій зміг запропонувати унікальну інформацію про історико-культурну пам’ятку Львова, і навіть факти, які не є відомими широкому загалу.

 «Ми свідомі того, що легенд достатньо і багато їх знають, але ми підбирали такі, які не зовсім відомі або й зовсім невідомі: от ви знаєте, де на цвинтарі є гріб у формі сейфа, кому він належав, і наскільки він є унікальним? А користувачі TripMe Lviv уже знають», – пояснив Осідач.

Ігор Дерев’яний також пояснив, що підібрати унікальний контент про Львів – це не така вже й велика проблема, заважаючи на те, що існують архіви і вони майже завжди незвідані до кінця.

«Просто треба взяти і занурити руку у архів чи бібліотеку і все - маєш те, чого ніхто ще не знав», – пояснив історик.

Водночас, до формування тематичних маршрутів, зі слів розробника, долучались всі, хто хотів долучитись.

«Ми самі робили опитування, ми розміщали їх на своїх сторінках у соцмережах, ми також моніторили ринок і цікавились , який же саме контент у першу чергу приверне увагу користувача – звідси теми», – каже Антон Півнюк.

В майбутньому розробники планують створити спеціальну функцію і дати можливість користувачам додатку доєднатись до пошуку тем і навіть самим їх формувати. Також згодом аплікація можливо буде доповнена інтерактивними елементами, одна к в міру, аби не перетворити туристичний путівник у гру.

«Ми думали запропонувати користувачам елементи гейміфікації, залучити до інтерактивних квестів, однак, це в майбутньому, бо наразі головна тема - це якісний контент»,- каже Півнюк.

Плани у стартаперів грандіозні, за два роки розробники планують створити подібні путівники для всіх найбільш цікавих міст України, а пізніше охопити Європу. Водночас, вони не зупинятимуться тільки на відтворенні історії того чи іншого міста, подібні додатки вони створюватимуть для різноманітних фестивалів, музичних та тематичних заходів.

«Ми моніторили ринок, навіть у Європі ми не бачимо схожих ініціатив, тому є надія, що у нас все вийде», – впевнений стартапер.

Довідка

Стартап TripMе - команда з шести ініціативних людей, які на почату цього року почали працювати над створенням мобільної аплікації туристичного путівника. Першим містом, для популяризації якого розробники створили додаток став Львів. 

Як повідомляв ZAXID.NET український стартап TripMе розробив мобільну аплікацію для «Форуму видавці у Львові» з допомогою якої відвідувачі мають змогу на своїх телефонах відслідковувати події книжкового свята.

Розробка додатку була ініціативою стартаперів, за його створення команда отримала можливість популяризувати свою  роботу під час фестивалю.