Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив, що наступного року Україна припинить вивіз відпрацьованого ядерного палива в Росію, оскільки в Чорнобильській зоні відчуження вже буде готове Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Про це він повідомив під час години запитань до уряду у Верховній Раді, написали «Українські Новини».
Міністерство енергетики та вугільної промисловості сподівається на перехід 40% (6 з 15 блоків) блоків атомних електростанцій на роботу на паливі виробництва компанії Westinghouse.
«На сьогоднішній день розглядається програма, що 40% атомних блоків України працюватимуть на ядерному паливі Westinghouse, на 40% ми диверсифікуємо такі здібності», - сказав міністр і додав, що у 2017 році Україна припинить вивіз відпрацьованого ядерного палива в Росію, оскільки в Чорнобильській зоні відчуження вже буде готове Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
«Щорічно Україна платила $200 млн. Починаючи з 2017 року ми ці кошти платити не будемо, тому що у нас є своє», - заявив міністр.
При цьому у НАЕК «Енергатом» зазначили, що активна фаза будівельних робіт на майданчику ЦСВЯП почнеться в березні 2017 року, а завантаження першої партії ВЯП в контейнерні системи HI-STORM, в яких воно буде транспортуватися і зберігатися на майданчику ЦСВЯП, відбудеться в кінці 2018 року.
Як повідомлялося, у березні 2008 року «Енергоатом» уклав з Westinghouse Electric Sweden (Швеція) комерційний контракт на забезпечення в 2011-2015 рр. свіжим ядерним паливом від трьох до шести енергоблоків АЕС України з реакторами типу ВВЕР-1000. У 2014 році сторони домовилися розширити і продовжити його до 2020 року.
Станом на сьогодні ядерне паливо Westinghouse експлуатується на блоці № 3 Южно-Української АЕС і блоці № 5 Запорізької АЕС. На грудень 2016 року заплановано завантаження ТВЗ-WR в блок № 2 Южно-Української АЕС.
Westinghouse в кінці квітня 2016 року оголосила про розширення свого підприємства з випуску ядерного палива в Вестеросі (Швеція) для забезпечення зростаючих поставок для реакторів російського дизайну ВВЕР-1000 в Україні та інші країни Східної Європи.